Mbërrijnë në Shqipëri 11 700 doza të tjera të vaksinës Pfizer, Rama: Objektivi, 1 mln vaksinime

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

11,700 doza të tjera vaksinash anticovid Pfizer kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në Shqipëri.

Kryeministri Edi Rama ka theksuar se çdo javë do të vijnë vaksina anticovid sipas kalendarit të kontratave.

Synimi i qeverisë tani është të kryen 1 milionë vaksinime në vend.

“11,700 doza të tjera të vaksinës Pfizer sapo kanë mbërritur në Shqipëri. Çdo javë do të vijnë vaksina AntiCovid, sipas kalendarit të lëvrimit të kontratave që kemi siguruar. Më shumë se 760 mijë vaksina kanë mbërritur deri tani, teksa vijojmë pa u ndalur drejt objektivit tonë për të kryer 1 MILION vaksinime”, shkruan Rama.


Të fundit

Bill dhe Melinda Gates finalizojnë divorcin, ja si është ndarë pasuria prej 130 miliardë dollarësh

Bill Gates dhe ish -gruaja e tij Melinda kanë finalizuar divorcin e tyre. Melinda paraqiti kërkesën për divorc nga bashkëthemeluesi...

Arrihet akordi, Messi rinovon për 5 vite me Barçën, pritet vetëm zyrtarizimi

Lionel Messi ende nuk dalë në stërvitje me Barcelonën për të nisur përgatitjet për sezonin e ri, por rinovimi i kontratës së yllit argjentinas...

“One” e bën rrugë, kompania telefonike zhgënjen sërish klientët duke mos ofruar internet

Kompania “One” është një nga kompanitë telefonike më të njohura në Shqipëri, por edhe pse pretendon për një shërbim cilësor, kjo gjë duket se...

Po peshkonte me gjenerator, vdes 62-vjeçari në Bulqizë (Emri)

Ramazan Murrja, 56 vjeç, banues në Bulizë, ka gjetur vdekjen mbrëmjen e sotme, pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike. Mësohet se Murrja...

Tmerr i vërtetë në Turqi/ Turistët lënë gjithçka pas, shikoni si largohen me skafe (Video)

Provincat e Turqisë janë pushtuar nga flakët duke shkaktuar panik tek banorët vendas dhe pushuesit e huaj. Banorë të shumtë së bashku me turistët po...

Lajme të tjera

Web TV