Revoltohet Kreshnik Spahiu: Nuk hapim dot facebook-un se ka shpërthyer dashuria pro…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Themeluesi i Aelancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, është revoltuar me postimet e shumta të qytetarëve shqiptarë pro Palestinës ose pro Izraelit.

Ai shkruan se asnjë palestinez apo hebre nuk është solidarizuar me Shqipërinë kur vriteshin mijëra shqiptarë, madje për ta ne as nuk ekzistonim fare, teksa shton se ata nuk impresionoheshin fare për vëlezërit mysliman që i strehuan gjatë Luftës së Dytë Botërore.

“Nuk hapim dot Facebook sepse në SHQIPËRI, KOSOVË, MAQEDONI ka shpërthyer dashuria kryesisht pro Palestinës apo në disa raste pro Izraelit.

Çuditrisht kur vriteshin mijëra shqiptar, s’kishte asnjë palestinez apo hebre që të solidarizohej me dhimbjen shqiptare. Ne nuk egzistonim për ata.

Ata nuk impresionoheshin aspak as për vëllezrit musliman shqiptar dhe as për miqtë shqiptar që i kanë strehuar gjatë luftës 2 Botërore.

S’kam parë asnjë profil palstinezi në Facebook, të shkruaj për ne shqiptarët. Izralitët jo dhe jo

(P.S. Komenti është për qytetarët, jo për qeveritë e tyre)”, shkruan Spahiu.


Të fundit

Euro 2020/ Anglia e mbyll si kryesuese, Kroacia mposht Çekinë dhe renditet e dyta! (Video)

Anglia ka mundur të fitojë minimalisht 1-0 ndaj Çekisë duke i shkaktuar kështu rënien në vend të tretë pasi...

Kryebashkiaku i Athinës: Jam i befasuar nga puna e mirë e Veliajt, kam qenë në Tiranë 10 vite më parë dhe…

Kryetari i Bashkisë së Athinës, Kostas Bakoyannis, ka vlerësuar marrëdhëniet Shqipëri-Greqi duke theksuar se dy vendet kanë mundësi për të shtuar bashkëpunimin mes tyre. Bakoyannis...

Visar Zhiti tregon si zgjidheshin poetët që dënonte diktatura: Vazhdon ende revanshi…

Shkrimtari dhe poeti i njohur Visar Zhiti ka treguar sesi zgjidheshin poetët që dënonte diktatura. Në një letër përgjigje për dy bashkëqytetarët e tij,...

Kryemadhi e la jashtë Kuvendit/ Rebelohet Keidi Mehmetaj, sherr në studio

Keidi Mehmetaj, e cila “ u dogj” nga kryetarja LSI-së, Monika Kryemadhi për hir të Petrit Vasilit, edhe pse kishte më shumë vota se...

Përfshihet nga flakët një magazinë me lëndë drusore në Bradashesh të Elbasanit, ja pamjet (Video)

Një magazinë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Bradashesh të Elbasanit. Zjarri ka përfshirë të gjithë hapësirën e godinës. Mësohet se tre automjete...

Lajme të tjera

Web TV