I vranë burrin përpara syve, flet Silvana Çaka: Fillimisht na përplasën me makinë, më pas vrasësi…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Është zbardhur dëshmia e Silvana Çakës, gruaja e cila mbeti e plagosur mbrëmjen e djeshme në një atentat ku u vra bashkëshorti i saj Everest Çaka në qytetin e Elbasanit. Në dëshminë e saj të parë, Çaka padyshim që ka qenë e tronditur, dhe ka përshkruar momentin kur pa burrin e saj të larë në gjak, ndërkohë që edhe vetë ka marrë një plumb në dorë.

“Fillimisht na goditi një makinë nga pas, menduam se bëmë aksident, dhe ndaluam menjëherë. Më pas vrasësi u afrua te xhami i makinës, dhe e qëlloi Everestin me breshëri, plumbat e kapën në krahë, gjoks, dhe në qafë”, u shpreh Çaka.


Të fundit

Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë...

Hapet Kapshtica/ Greqia lejon punëtorët sezonalë, ja kushtet për të kaluar

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë. Stacioni i Policisë Kufitare Kapshticë: Autoritetet e Policisë Greke, në vijim të masave të marra nga qeveria greke mbi...

Ekzekutimi i 38-vjeçarit në Vlorë/ Viktima i armatosur, policia shoqëron 17 persona

Të tjera detaje dalin në dritë nga vrasja e 38-vjeçarit Delon Troqe në Vlorë. Krimi ndodhi rreth orës 21:50, në lagjen “Pavarësia”, pranë servisit...

Cila do të jetë politika e jashtme gjermane nën një kancelar Armin Laschet?

Fjalimi programatik i Armin Lashetit, kryetarit të partisë së kancelares Merkel, CDU dhe kandidatit për kancelar të CDU/CSU-së i drejtohej si elektoratit gjerman, ashtu...

Plagosja e 33-vjeçarit në Dimal, në pranga 2 autorët

Identifikohen dhe arrestuan dy autorët e plagosjes së 33-vjeçarit Iljaz Ismaili mbrëmë në Dimal. Policia ka shpallur në kërkim dhe 4 shtetas të tjerë, të...

Lajme të tjera

Web TV