Vrasja e Everest Çakës/ Artan Hoxha tregon fill e për pe historinë: Ia vranë vëllanë në Spanjë, “hasmit” i shkuan në varrim

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka zbardhur të gjithë historinë e plotë që fshihet pas vrasjes së Everest Çakës, dje në Elbasan. I ftuar në emisionin “Opinion”, Hoxha ka bërë me dije se ishte vëllai i Çakës ai që kishte kërkuar punë nga Florenc Alikaj për të shitur kokainë për t’u vrarë pak kohë më vonë nga “Nel Çami”. Gazetari ka treguar se ky i fundit, pas ekzekutimit të gjithë familjes së tij, është zhdukur drejt Amerikës Latine, duke u kthyer në një personazh të rëndësishëm.

“Çaka nuk ka shkuar në varrimin e “Arjanit të Vogël”, kishte kohë që kishte distancë me të. Alfond Çaka kishte shkuar në Spanjë me familjen dhe dëgjoi se atje ishte Florenc Alikaj. Ka kërkuar punë. Alikaj ishte përfshirë në trafikun e kokainë dhe i ka dhënë punë. Në një moment nuk i ka kthyer lekët. E kërkon për ta takuar, nuk i del. E gjen në një lokal dhe në prezencë të njerëzve të tjerë e qëllon me shuplakë. Vjen Zenel Çami, mik i ngushtë me Florencin dhe shkojnë në një restorant. Rrugës ndalojnë në një karburant, shkon Çaka dhe qëllon. por i bllokohet arma. Në këtë moment Nel Çami e qëllon dhe e vret. Mbas ngjarjes, vëllai i Florencit shkon tek familja e Everesit dhe i shpjegon ngjarjen dhe i thotë që djalin tuaj nuk e ka vrarë djali ynë. Familjarët i shkojnë edhe në varrim. Florenci shkon në Itali dhe kthehet pas 7 muajsh se i ka lindur nusja por kapet nga Policia.

Alikaj nuk tregoi prezencën e Nel Çamit sepse mendonte se i shpëtoi jetën. Mbas këtij momenti nuk është parë më. Florenci shkon në burg, nuk pranon të tregojë të vërtetën, pagoi para dhe u dënua nga 16 në 6 vite burg. Nga ky moment hyn në lojë Everesti. Vret vëllain shofer. Më pas Florenci kthehet në Elbasan, ekzekutohet edhe ai. Në pamundësi për t’u hakmarrë ndaj Nelit, vendos për familjarët e tij. Ka hyrë në banesë dhe ka vrarë dy vëllezërit dhe bananë e tij. Informacioni i fundit për Nel Çamin është se gjendjet në Amerikën Latine. Nuk është vërtetuar kurrë se autori apo porositësi Çaka,”-tha gazetari.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV