test

Basha vazhdon me “perlat” e tij/ Për Bajram shkon te Baba Mondi dhe uron myslimanët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Postimi i kreut të PD, Lulzim Basha që uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajram, është bërë menjëherë viral në rrjetet sociale.

Në këtë ditë të shënuar për myslimanët, Basha ka zgjedhur të takojë Kryegjyshin Botëror të Bektashinjve, Haxhi Dede Baba Edmond Brahimaj.

I shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Aurela, ai ka postuar në “Facebook” foto nga takimi dhe e shoqëron me këtë urim për besimtarët:

“Bajram të gëzuar dhe me fat për besimtarët myslimanë dhe gjithë shqiptarët. Paqe dhe gëzim në zemrat dhe shtëpitë e shqiptarëve në këtë ditë shprese. Zoti ju begatoftë ju dhe familjet tuaja! Zoti e bekoftë Shqipërinë!”

Pas kësaj, nuk kanë munguar komentet tallëse dhe memet për Lulzim Bashën në rrjetet sociale.

Të fundit

Çmimi letrat Kadare 2024, shkrimtari i ri Dionis Prifti shpallet fitues me shumicë votash

Dionis Prifti shpallet fitues i edicionit të dhjetë të Çmimit letrar KADARE 2024, me romanin “Dy javë nën balonë” Në...

Iu gjetën 19 doza kokainë dhe 2 mijë € cash, arrestohet në Milano reperi shqiptar 

Një reper shqiptar i njohur me emrin Daxter, është arrestuar nga policia italiane në Milano, pasi shpërndante kokainë. Sipas mediave italiane, pasditen e 20 qershorit,...

Veliaj me socialistët: I shohim njerëzit në sy për punët e bëra dhe premtimet e mbajtura

“Fakti që rritemi çdo vit në Laprakë, i dedikohet punës së palodhur”. Kjo ishte deklarata e Drejtuesit Politik të PS për Qarkun e Tiranës,...

Ben Affleck më në fund zbulon pse është gjithmonë i trishtuar nëpër foto

Shumë prej fotove të tij janë bërë meme për shkak të portretit të trishtë që shpesh Ben Affleck shfaq në foto të shkrepura nga...

Fier/ Paradë mjetesh bujqësore, festë për grurin në Pojan

E bërë tashmë traditë, është festuar në fshatin Pojan të Fierit, “Festa e Grurit”.  Aktiviteti i cili përkon edhe me korrjen e grurit nga...

Lajme të tjera

Web TV