E pritën në parkingun e hotelit/ Si u qëllua me breshëri “Golf 7”-ta ku ndodhej 43-vjeçari shqiptar dhe nipi i tij (Foto)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mediat në Maqedoninë e Veriut kanë zbuluar të tjera detaje rreth ekzekutimit me armë zjarri të 43-vjeçarit shqiptar Kamer Idrizi. Po ashtu janë publikuar foto nga vendngjarja pak pasi kishte ndodhur krimi.

Mësohet se në momentin që është hapur zjarr në drejtim të tij, Kamer Idrizi ka qenë në shoqërinë e nipit. Ndërsa viktima ndodhej në makinën tip “Golf 7” e parkuar pranë një restoranti. Autorët e kanë pritur dhe në momentin që Kamer Idrizi është afruar në zonën e parkingut është qëlluar me breshëri.

Raportohet se është përdorur një armë kallashnikov, ndërsa në vendin e ngjarjes janë gjetur të pakën 90 gëzhoja. Kamer Idrizi është 43-vjecari shqiptar që mbeti i vrarë dje në mbrëmje në lagjen Butel të Shkupit. Mësohet se ai ka ndërruar jetë në spital.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:00 në parkingun në kryqëzimin e bulevardeve. Në drejtim të automjetit tip “Golf” të viktimës është qëlluar më shumë se 80 plumba. Në gjendje të rëndë është edhe një 22-vjeçar që ka marrë 6 plumba në trup.

Kamer Idrizi ka qenë një emër i njohur për policinë vendase. Në vitin 2019 ai mori vëmendjen e mediave, ku disa persona qëlluan në drejtim të hotelit të tij.

Pak kohë më parë kishte humbur edhe të vëllain. Në një status në rrjetet sociale të bërë më herët, ai kishte shkruar disa fjalë prekëse në përvjetorin e lindjes së të vëllait.

Postimi për vëllain

Pak kohë më parë kishte humbur vëllain, çfarë

Ditën e filloj me ty, natën e mbaroj me ty, çdo gëzim e ndaj me ty, çdo hall e qaj me ty, çdo sukses e arrij me ty, çdo pikëllim e kaloj me ty. Ngado që të shkoj ti je pran mua ngado që të shkoj e di ti s’më le vetëm kur mua, çdo ditë të jetës time kur zgjohem në mëngjes shikoj foton tënde dhe të përshëndes.

Lexo edhe :  Kosovë, thirrje për të bojkotuar blerjen e produkteve serbe

Tash po të shikoj ty edhe pse tkam tatu, të kam thell në zemër e di që je tum ndëgju,vëllau yt i vogël ditëlindjen do me ta uru e sa të ket jetë Kameri ditëlindjen tënde ka me festu. Enver.


Të fundit

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga...

Pamje të frikshme/ Orteku i borës merr para skiatorët, viktima dhe të plagosur

Dy skiatorë kanë vdekur dhe 19 tjerë për pak minuta kanë ngecur të ngujuar nën dëborë, pasi një ortek goditi resortin e njohur në...

Vrau 3 pensionistë/ Arrestohet në Gjermani serbi, i gjurmonte viktimat në supermarkete

Sot, ndodhi vrasja e tretë e një pensionisti në qytet. I dyshuari kryesor është arrestuar. Bëhet fjalë për një 31-vjeçar serb i paidentifikuar me...

Japonia i dhuron Tiranës mjete zjarrfikëse, Veliaj: Na shërbejnë për zonat periferike

Dy mjete të reja zjarrfikëse iu shtuan stacionit të ri zjarrfikës në Kinostudio, si ndihmë nga Ambasada e Japonisë në Tiranë. Kryebashkiaku Erion Veliaj...

Bullgaria nis ndërtimin e tubacionit që do të transportojë gaz natyror në Serbi

Bullgaria ka nisur sot ndërtimin e një tubacioni që do të transportojë gaz natyror  në Serbi, dhe do të rrisë sigurinë e furnizimit në...

Lajme të tjera

Web TV