Ekzekutohet me breshëri kallashnikovi 42-vjeçari në mes të kryeqytetit, plumbat i marrin jetën edhe kushëririt të tij

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kamer Idrizi, 42-vjeç, banues në Shkup dhe me origjinë nga Shqipëria është ekzekutuar me breshëri kallashnikovi bashkë me kushëririn e tij, duke përgjakur natën e fundit të muajit të Ramazanit. Ngjarja e rëndë ndodhi mesnatën e kaluar në lagjen Butel të Shkupit, në kryqëzimin e bulevardeve “Bosnjë dhe Hercegovinë” dhe “Hristijan Todorovski-Karpos”.

Idrizi po udhëtonte me automjetin e llojit ‘Golf 7”, bashkë me të riun 22 vjeç, me inicialet E.I., në momentin që persona të maskuar i bënë pritë dhe e qëlluan me mbi 80 plumba kallashnikovi. Idrizi vdiq në vend, ndërsa 22-vjeçari që e prekën gjashtë plumba u dërgua në urjgenë për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore, por fatkeqësisht ndërroi jetë.

Policia dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendin e ngjarjes, kanë rrethuar zonën dhe kanë mbledhur prova të cilat mund të çojnë në identifikimin e autorëve. Deri më tani nuk ka asnjë të arrestuar për krimin e dyfishtë. Pista ku po hetohet është e shkuara e errët e vetë Idrizit.

Kamer Idrizi njihej si një biznesmen i fuqishëm dhe një person problematik në zonë. Më shumë ai u bë i njohur për publikun e gjërë në vitin 2019, kur disa persona të maskuar, gjuajtën dhjetëra plumba ndaj hotelit të tij ‘Alexander Palace’ në Shkup. Fatmirësisht Kamer Idrizi bashkë me miqtë e tij  Jeton Krivanjeva, Afrim Sulimani dhe Ensar Iseni, shpëtuan, por siç duket personat në fjalë u rikthyen dy vite më vonë.  Dyshohet se mes tyre ka pasur probleme për shkak të tregut të lëndëve narkotike.


Të fundit

U shkëput kabina e teleferikut/ Rëndohet bilanci i viktimave në Itali, ndërron jetë në spital fëmija 9-vjeçar (Video)

Ka marrë të tjera përmasa tragjedia e ndodhur sot në Itali ku ka shkuar në 14 numri i viktimave...

Funar Fest, Balla: Këto festa i shërbejnë promovimit të bukurive natyrore të Elbasanit

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja ishte sot në festën e...

Pesë kandidatë u skualifikuan nga gara për kryetarin e PD/ Reagon Edit Harxhi: Basha u tregua besëprerë

Edit Harxhi e ka konsideruar një akt të rëndë skualifikimin nga gara për kreun e PD-së të 5 kandidatëve që shpallën kandidaturat për zgjedhjet...

Ish-ambasadori plas ‘bombën’: Pas Berishës, e ka radhën Meta! Ja ç’do të ndodhë me Presidentin

Ish-ambasadori i Shqipërisë në SHBA, Fatos Tarifa, ka hedhur akuza të forta në drejtim të presidentit Ilir Meta. Ai thotë se Meta i ka shpallur...

Analiza e Mero Baze: Berishës i kanë ngelur ende dy vetë!

Nga Mero Baze Disa kolegë të mi gazetarë, që u duhet të sigurojnë të ftuar për programet televizive të këtyre ditëve janë në hall. Gjithnjë...

Lajme të tjera

Web TV