test

Mero Baze tallet me Bashën: Luli ka “ngatërruar” Sulltan Novruzin me Bajramin, kushedi sa do jetë…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari i njohur tashmë si kritik i madh i PD-së, Mero Baze ka ironizuar kryedemokratin Basha pas fotove që ky i fundit ka publikuar në rrjete sociale.

Basha vizitoi sot Baba Mondin duke uruar për fat dhe begati për të gjithë shqiptarët.

Ndërkohë gazetari Baze thotë se përmes një shënimi në Facebook, se Basha ka ngatërruar festën e Sulltani Novruzit që është festa e bektashinjve me atë të Fitër Bajramit.

Sot besimtarët myslimanë kanë festuar Fitër Bajramin. Pas një muaji të gjatë dhe të vështirë me sakrifica, lutje dhe dashuri, pas muajit të shenjtë të Ramazanit të gjithë myslimanët sot falën Fitër Bajramin, duke u lutur për më shumë shëndet, paqe dhe mirësi.

Të fundit

Euro 2024/ Austria fiton duke bindur, 3 gola për 3 pikë

Polonia dhe Austria u përballën në Berlin, në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë, të Grupit D., sfidë...

Dhjetëra të vdekur nga vapa në Meksikë: 4 herë më vdekjeprurëse!

Vala e të nxehtit po përhap probleme të mëdha kudo nëpër botë. Sakaq, në Meksikë temperaturat e larta kanë marrë dhjetëra jetë njerëzish e ndërsa...

Çmimi letrat Kadare 2024, shkrimtari i ri Dionis Prifti shpallet fitues me shumicë votash

Dionis Prifti shpallet fitues i edicionit të dhjetë të Çmimit letrar KADARE 2024, me romanin “Dy javë nën balonë” Në përputhje me Statutin e Çmimit...

Iu gjetën 19 doza kokainë dhe 2 mijë € cash, arrestohet në Milano reperi shqiptar 

Një reper shqiptar i njohur me emrin Daxter, është arrestuar nga policia italiane në Milano, pasi shpërndante kokainë. Sipas mediave italiane, pasditen e 20 qershorit,...

Veliaj me socialistët: I shohim njerëzit në sy për punët e bëra dhe premtimet e mbajtura

“Fakti që rritemi çdo vit në Laprakë, i dedikohet punës së palodhur”. Kjo ishte deklarata e Drejtuesit Politik të PS për Qarkun e Tiranës,...

Lajme të tjera

Web TV