Nuk e kapërdinin dot se ishte homoseksual, vëllai dhe kushërinjtë vrasin 20 vjeçarin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 20-vjeçar në Iran raportohet se është vrarë mizorisht nga vëllai dhe kushërinjtë e tij, kur këta të fundit, mësuan se ai ishte homoiseksual.

Viktima i quajtur Alireza Fazeli, kishte vendosur të largohej nga vendi për të jetuar me partnerin e tij Aghil Abyat në Turqi, por u vra, një ditë para se të shkonte atje. Mediat e huaja kanë mundur të zbardhin dinamikën e vrasjes. Sipas tyre, vëllai i Fazeli, e ka marrë për një shëtitje në fshat, me pretendimin se do të shkonin për të takuar babanë.

20-vjeçari pranoi, e dy vëllezërit u nisën për në destinacionin e paracaktuar. Por ku mbërritën pranë vendit kur do të shkonin, papritur, shfaqen dy nga kushërinjtë e tyre, të cilët ndihmuan në vrasjen makabre të Alizera, të cilit, siç thonë mediat, iu pre koka.

Abyat tregonte për rrjetin ‘IranËire’ se ata kishin lënë trupin e viktimës në një pemë dhe më pas i telefonuan nënës së tij për t’i treguar se ‘i dhamë fund’.

Abyat tregonte se nëna e Alireza ishte aq e shokuar nga ajo që i kishte ndodhur djalit të saj saqë ishte shtruar në spital.


Të fundit

Manastirliu: Më shumë se 3600 fëmijë të lindur jashtë vendit kanë përfituar bonusin e bebes

Më shumë se 3600 fëmijë të lindur jashtë vendit kanë përfituar bonusin e bebes si ata në Shqipëri. Kështu...

11-vjeçari vret veten me armën e shërbimit të babait polic

Një djalë 11-vjeçar në Itali ka qëlluar veten me armën e shërbimit të të atit që punonte si karabinier. Si pasojë e plumbit që...

Anxhela Peristeri reagon pasi u rendit e 21 në Eurovizion: Është çdo gjë politike

Këngëtarja Anxhela Peristeri ka reaguar pasi u rendit e 21 në Eurovizion. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, këngëtarja u bën të...

Ibsen Elezi sulmon Agron Shehajn: Nuk ka kostum politik për të drejtuar PD-në

Ibsen Elezi, i cili ka shpallur kandidaturën për kryetar të Partisë Demokratike, ka deklaruar se kjo garë duhej të kishte më shumë barazi dhe...

“Shkëlqimi i engjëjve”, veshjet më spektakolare të Eurovision 2021 (Foto)

Në qytetin e Roterdamit u zhvillua këtë të Shtunë festivali i madh i muzikës Evropiane. Edicioni i 65-të i Eurovision pati shfaqje madhështore, si...

Lajme të tjera

Web TV