Parashikimi i horoskopit, 13 maj 2021

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dashi

Të lindurit e kësaj shenje duhet të ndihen të lirë për të eksperimentuar në aspektin personal. Kërkoni një mënyrë më efikase për të përfunduar detyrat e përditshme dhe mësoni më shumë nga ata që kanë bërë të njëjtën punë me ju. Beqarët e kësaj shenje mund të jenë në prag të nisjes së një lidhjeje të re dashurie.

 

Demi

Mund të përballeni me një situatë mjaft të vështirë gjatë kësaj dite. Nëse i besoni fuqisë suaj dhe personave rreth jush, do ta kaloni këtë problem më me lehtësi. Në karrierën tuaj, ka gjasa të merrni disa oferta për të ecur përpara.

 

Binjakët

Dita juaj sot do të kontrollohet nga një familjar. Do të keni shumë nevojë për ndihmën e tij. Ka gjasa që të dilni në një takim me personin që dashuroni, ose me një mik të vjetër që keni kohë që nuk e takoni.

 

Gaforrja

Krejt papritur do të keni dëshirë të blini diçka të shtrenjtë dhe moderne. Ndoshta bëhet fjalë për veshje të reja, ose për një makinë. Këtë mund ta arrini vetëm nëse do të mund të menaxhoni buxhetin ashtu siç duhet. Flisni hapur me një person pranë jush, përndryshe mund të humbisni një lidhje të rëndësishme.

 

Luani

Ndoshta sot do të duhet të kujdeseni për shëndetin e një prej familjarëve tuaj. Megjithatë, mos i tejkaloni mundësitë tuaja dhe nëse është e nevojshme, kërkoni ndihmë. Projektet që do të ndërmerrni sot mund të mos shkojnë ashtu sikurse ju dëshironi.

 

Virgjëresha

Përpiquni të relaksoheni para se të bëni një intervistë, prezantim apo provim të vështirë. Pasdite atmosfera do të jetë krejtësisht ndryshe, pasi do të keni mundësi të kaloni momente mjaft të këndshme. Ndërsa në mbrëmje do të jeni nën praninë e miqve të ngushtë ose familjarëve tuaj.

Lexo edhe :  Horoskopi ditor, 20 maj 2021

 

Peshorja

Mund ta gjeni veten duke u konfliktuar me familjarët, nëse nuk tregoheni të kujdesshëm. Arsyeja do të jetë krejtësisht e parëndësishme. Përpiquni të mbani veten nën kontroll dhe bëni kujdes me fjalët. Nëse do e merrni në konsideratë këtë, gjithçka do të shkojë lehtësisht.

 

Akrepi

Do të përpiqeni të ndihmoni dikë duke e bërë t’i shohë gjërat ashtu sikurse ju mendoni, por një mënyrë e tillë nuk funksionon përherë. Mos impononi mendimin tuaj dhe lejojini ata të veprojnë ashtu sikurse dëshirojnë. Sa i përket aspektit profesional, gjithçka do të shkojë më së miri.

 

Shigjetari

Do të keni sukses në dashuri dhe do të ndiheni të përkëdhelur nën praninë e partnerit/partneres suaj. Nëse keni ndërmend të ndryshoni garderobën, sot është dita e duhur. Në mbrëmje do të zhvilloni një takimi, i cili do të ketë rezultat të papritur.

 

Bricjapi

Ka gjasa të ndiheni xheloz për suksesin e një personi pranë jush. Përpiquni të jeni më pozitiv ndaj arritjeve të dikujt tjetër dhe të keni më shumë besim në vetvete. Në aspektin profesional mund të përballeni me sfida të reja.

 

Ujori

Do të keni ndryshime në çdo sektor të jetës suaj. Gjithçka që po ndodh rreth jush do të duket e lodhshme, por rezultati do të jetë i kënaqshëm. Përpiquni të kaloni më shumë kohë me partnerin tuaj dhe t’i kushtoni rëndësinë e duhur.

 

Peshqit

Mos kini frikë të shprehni ndonjë ide të guximshme që mund të keni sot në lidhje me punën. Nëse do t’i zbatoni këto ide me vetëbesim, do ta shihni veten në rrugën e përparimit. Pas një dite të lodhshme në punë, përpiquni ta kaloni mbrëmjen duke lexuar, duke shëtitur, duke biseduar me miqtë ose duke shkruar.


Të fundit

Komunistët kujtojnë Kongresin e Përmetit me foton e diktatorit: E bëri Shqipërinë lule

Është përkujtuar Kongresi i Përmetit, i mbajtur më datë 24 maj 1944. Në kujtim të dëshmorëve, i pranishëm në këtë...

Përdhunimi i 15-vjeçares, shokon xhaxhai: Lista po zgjerohet, janë 8 pedofilë

Ngjarja e rëndë në Mirditë, ku një 15-vjeçare u abuzua seksualisht nga disa persona, duket se po merr përmasa edhe më të rënda. Xhaxhai i...

Plas sherri mes të rinjve/ Qëllohet me armë, mbetet e plagosur nëna e njërit prej djemve të përfshirë

Një konflikt i çastit në Malin e Moravës mes disa të rinjve ka përfunduar në dëmtime trupore të një gruaje. Konflikti për arsye banale...

Mutacioni indian në Shqipëri? Vdes 50-vjeçari nga Cerriku me simptoma të ngjashme

Një 50-vjeçar nga Cerriku ka ndërruar jetë pak ditë më parë prej koronavirusit. 50-vjeçari ishte kthyer pak ditë më parë me avion në Shqipëri dhe...

‘Sot gati i dorëzuar pa ty’/ Flor Mumajesi dedikim rrëqethës për personin e tij të shtrenjtë

Kënga e fundit, e cila titullohet “E para”, nuk është si gjithë të tjera për Flori Mumajesin. Në shkurt të këtij viti, Flor Mumajesi humbi...

Lajme të tjera

Web TV