Vrasja makabre në Greqi/ Foshnja 11 muajshe mes lotësh e thërriste nënën dhe e gjuante për ta zgjuar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Përshkrimet e oficerëve të policisë greke për atë çka panë në banesën, ku mbeti e vrarë nëna 20 vjeçare, janë tronditëse.

Kur oficerët e policisë së Veprimit të Shpejtë hynë në shtëpi, panë  trupin e pajetë të nënës fatkeqe të shtrirë në dysheme, me duar të lidhura dhe vajzën 11 muajshe që qante me të madhe, e thërriste dhe e gjuante me duar për ta zgjuar. Ndërsa bashkëshorti, ishte lidhur në karrigen e kuzhinës, grabitësit ia kishin mbyllur gojën, sytë dhe fytin me ngjitës.

Një nga pyetjet që policia po përpiqet të zbardhë është, pse kriminelët e mbytën 20 vjeçaren, në momentin që ata neutralizuan burrin e saj, i cili i zbuloi menjëherë grabitësve vendin e parave dhe bizhuterive, pa mbajtur rezistencë.

Pse e vranë me duar, ndërkohë kishin armë me vete? Një hipotezë tjetër është se autorët e krimit mund të kenë konsumuar lëndë narkotike, para se të shkonin në banesën e 20 vjeçare, kështu që nuk mund të kontrollonin veprimet e tyre.

Ndërkohë policia shqyrton mundësinë se në momentin që bashkëshorti, piloti 32 vjeçar, ka humbur ndjenjat, grabitësit mund të kenë menduar se ai ka vdekur.


Të fundit

Kishin dy çanta me 38 kg drogë, policia greke arreston dy shqiptarët

Sot në orët e para të mëngjesit në një zonë malore në vendin Mavrovunio, Janinë, në kuadër të një...

Bëri vaksinën, 22-vjeçarja fiton plot 1 milion dollarë

Për të inkurajuar qytetarët që të vaksinohen, në Ohio të SHBA është aplikuar lotaria e personave të vaksinuar. Mediat amerikane shkruajnë se Abbigail Bugenske është...

Bujar Nishani bën deklaratën e fortë: Basha e dinte se Berisha do të shpallej “non grata”

Kreu i Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishani, ka bërë një deklaratë të fortë ditën e sotme, pasi u shpreh se Lulzim Basha e...

Rama kritikon ministrin gjerman para kolegut të tij: Ndryshe nga çfarë perceptohet…

Gjatë konferencës për shtyp me Ministrin Gjerman për Evropën, Michael Roth, kryeministri Edi Rama ka komentuar edhe përplasjen me ministrin gjerman të Shëndetësisë, Jens...

Rama i ashpër: BE ka marrë “peng” Kosovën, një nga figurat e shahut ka bllokuar një ushtar

Kryeministri Edi Rama ka hedhur akuza të forta ndaj Bashkimit Evropian lidhur me Kosovën. Shefi i qeverisë tha gjatë një konference me ministrin gjerman për...

Lajme të tjera

Web TV