Detaje nga ngjarja në Greqi, si i dha fund jetës tragjikisht këngëtari shqiptar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dy shtetas shqiptarë i dhanë fund jetës tragjikisht në Greqi ditën e sotme. Sipas raportimeve mësohet se njëri prej tyre ka qenë këngëtar në shtetin helen.

Mësohet se 43-vjeçari i dha fund jetës duke u vetëvarur me litar dhe u gjet nga nëna e tij. Mediat raportojnë se bëhet fjalë për një artist të muzikës tradicionale.

Sipas mediave vendase, shqiptari ishte varur në bodrumin e një shtëpie në zonën e Giofyro. Ndërkohë, rasti i dytë u shënua në Tympaki, ndërsa bëhet fjalë për një 63-vjeçar. Ky i fundit kishte telefonuar gruan e tij dhe i kishte thënë; ‘kujdes fëmijët’

Bashkëshortja e tij, e alarmuar nga telefonata kishte kërkuar ndihmën e fqinjëve, të cilët gjetën shqiptarin të varur.

Deri më tani ende nuk dihen arsyet e vetëvrasjes për të dy shtetasit shqiptarë, ndërkohë që policia po heton për rastet në fjalë.


Të fundit

Përplasen makinat në aksin Mamurras-Thumanë, një i plagosur niset me urgjencë drejt Traumës

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Mamurras-Thumanë, ku raportohet se ka mbetur i plagosur...

Pësoi hemorragji në tru pas vaksinimit me AstraZeneca, vdes modelja britanike (Foto)

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Qipron, teksa një modele 39-vjeçarja ka humbur jetën nga hemorragjia në tru, pas vaksinimit me AstraZeneca. Mediat fqinje...

Dyshohet si ‘koka’ e bandës së drogës/ Si ra në rrjetë efektivi në Durrës, vishte trafikantët si policë për të goditur rivalët

Zbulohen detaje të reja nga lidhur me rastin e policit që kishte ngritur rrjet për shpërndarjen e drogës në Durrës. Sipas informacioneve mësohet se...

Gjobitet deputeti, po lëvizte pa maskë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti është gjobitur nga policia, pasi ka shëtitur pas maskë në sheshin kryesor të Prishtinës. Lajmin për gjobitjen...

Të këput shpirtin, e gjithë bota po flet për këtë foto

Disa fotografi tronditëse janë shkrepur sot nga bregu i Libisë në Zuwara. Trupa të pajetë fëmijësh janë nxjerrë në breg pas fundosjes së një...

Lajme të tjera

Web TV