Me foshnjen në krah, burri i jep lamtumirën në vendin ku u dashuruan 20-vjeçares që u vra nga grabitësit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Familja, miqtë dhe njerëzit e afërm u mblodhën mesditën e sotme në Kishë për t’i dhënë lamtumirën e fundit Carolinës, 20-vjeçares që u vra barbarisht nga grabitësit në shtëpinë e saj.

Shumica prej tyre të veshur me të zeza dhe me lule në duar nderuan kujtimin e të resë që vdiq pas torturimit nga grabitësit pranë foshnjës së saj, 11 muajshe, Lydia.

Babis Anagnostopoulos, mbërriti me një helikopter të kompanisë ku ai punon si pilot duke mbajtur në krahë foshnjën e tyre. Ai do t’i japë lamtumirën e fundit gruas së tij në vendin ku ata u takuan dhe u dashuruan.

Nëna e 20-vjeçares, Susan shoqëroi trupin e viktimës nga Athina në Alonissos, ndërsa i ati i cili vuan nga probleme shëndetësore, nuk mundi të jetë prezent.


Të fundit

Hapet Kapshtica/ Greqia lejon punëtorët sezonalë, ja kushtet për të kaluar

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë. Stacioni i Policisë Kufitare Kapshticë: Autoritetet e Policisë Greke, në vijim të masave të...

Ekzekutimi i 38-vjeçarit në Vlorë/ Viktima i armatosur, policia shoqëron 17 persona

Të tjera detaje dalin në dritë nga vrasja e 38-vjeçarit Delon Troqe në Vlorë. Krimi ndodhi rreth orës 21:50, në lagjen “Pavarësia”, pranë servisit...

Cila do të jetë politika e jashtme gjermane nën një kancelar Armin Laschet?

Fjalimi programatik i Armin Lashetit, kryetarit të partisë së kancelares Merkel, CDU dhe kandidatit për kancelar të CDU/CSU-së i drejtohej si elektoratit gjerman, ashtu...

Plagosja e 33-vjeçarit në Dimal, në pranga 2 autorët

Identifikohen dhe arrestuan dy autorët e plagosjes së 33-vjeçarit Iljaz Ismaili mbrëmë në Dimal. Policia ka shpallur në kërkim dhe 4 shtetas të tjerë, të...

Ndërvarësia financiare midis SHBA-së dhe Kinës reflekton tjetër realitet

Nga Almario Uka Globalizmi është në një sens të përgjithshëm, rritja e integrimit mbarëbotëror të sistemeve ekonomike, kulturore, politike, fetare, dhe shoqërore. Ndërsa, globalizimi financiar...

Lajme të tjera

Web TV