Vrasja e 20-vjeçares në Greqi/ Nëna e saj niset drejt funeralit, mezi qëndron në këmbë (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Nëna e 20-vjeçares greke që u vra në mënyrë barbare nga grabitësit mbërriti mëngjesin e sotëm në portin Volos mes lotësh. Prej andej trupi i së bijës do të transportohet me traget për në Alonissos ku e reja do të përcillet për në banesën e fundit.

Në orën 15:00 miq dhe të afërm do i japin 20-vjeçares Caroline lamtumirën e fundit në ishullin ku ndodhej shtëpia e prindërve të saj.

Nëna e saj e veshur me të zeza hypi në anije në linjën Volos-Alonissos. Në një deklaratë, Superior Air, kompania në të cilën punonte bashkëshorti i 20-vjeçares, ka njoftuar se linja e tyre do të mbetet mbyllur përgjatë gjithë ditës së sotme në respekt të zisë.

“Kompania Superior Air në shenjë zie do të mbetet e mbyllur nesër 14/05/2021. Asnjë fluturim nuk do të kryhet përveç atyre që kërkohen për transferimin e stafit me helikopter në varrimin e Caroline në Alonissos”, thuhet në një postim në Instagram.

Hetimet në lidhje me ngjarjen e rëndë kanë përparuar dhe tashmë policia greke ka dyshime se autorët mund të jenë tre anëtarë të një bande shqiptaro-greke të cilët dhunojnë dhe lidhin viktimat e tyre. Ata veprojnë në zonën perëndimore të vendit dhe arratisen duke ndjekur një rrugë të fshehur duke shmangur bulevardet ku mund të pikasen nga kamerat e trafikut.


Të fundit

U rrëzua me avion privat në liqen, humb jetën ‘Tarzani’

Aktori i mirënjohur amerikan, Joe Lara ndërroi jetë ditën e sotme pas një aksidenti meavion. Ai me gruan e tij...

Shkon për të bërë intervistë në lokal s*ksi, gazetarja përfundon duke kryer marrëdhënie live

Një gazetare daneze ka bërë bujë pasi transmetoi për publikun intervistat që kishte realizuar në një lokal seksi duke kryer edhe vetë marrëdhënie seksuale....

“Vetëm gomari shkon në punë”, pensionistja ndan burrin: Dua dëfrim se ky vetëm punon

Në emisionin “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare ka qenë Zenuni dhe Vjollca, një çift bashkëshortësh të cilët nuk jetojnë më bashkë dhe...

Dendias dhe Çavuşoğlu harrojnë ‘sherrin’ në Ankara, përqafohen dhe darkojnë në Akropoli

Ministrat e jashtëm të Greqise e Turqisë janë përqafuar në Athinë ndërkohë që më shumë se 1 muaj më parë dhuruan një ‘sherr’ live...

Ushtarët amerikanë zbulojnë gabimisht bazat sekrete bërthamore në Europë

Një grup ushtarësh amerikanë u mbështetën në aplikacione për të studiuar dhe memorizuar detajet e sistemeve të armëve bërthamore për të paktën tetë vjet,...

Lajme të tjera

Web TV