A e vranë shqiptarët nënën 20-vjeçare? Mediat britanike artikull plot urrejtje: Njihen për lidhjet me krimin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

I veshur me një kostum të zi dhe me vajzën në krahë, 33-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos i ka dhënë lamtumirën e fundit 20-vjeçares me origjinë britanike që u vra mizorisht në Greqi.

“Daily Mail” shkruan se Caroline Crouch u vra në një skenë tronditëse, pas një vjedhje në shtëpinë e saj në një zonë të pasur periferike të Athinës.

Mirëpo, ajo që vihet re në artikull është gjuha e urrejtjes ndaj shqiptarëve, të cilët thuhet se janë autorët e ngjarjes së rëndë.

“Autoritetet dyshojnë se shqiptarët ishin përgjegjës për ngjarjen, tha një burim policor për Mail. Në Greqi jetojnë mbi 1 milion shqiptarë dhe aktualisht ka më shumë se 200 urdhër-arreste të lëshuara për shqiptarët, të cilët dyshohet se kanë ikur përsëri në atdheun e tyre.

Shqiptarët pretendojnë se janë diskriminuar në të shkuarën në atë vend, gjë që ka çuar në protesta nga qeveria shqiptare, ku kërkohet mbrojtja e emigrantëve shqiptarë.

Sidoqoftë, lidhja midis shqiptarëve dhe krimit të organizuar, të tilla si trafikimi i qenieve njerëzore, zhvatja dhe grabitja në të gjithë Evropën, është e pamohueshme. Pra po, ka zemërim dhe hidhërim për vrasjen e pamëshirshme të Caroline”, shkruan Daily Mail.


Të fundit

Kush do të jetë prezantuesja e Big Brother VIP? Reagon Arbana Osmani, bën deklaratën e fortë

Sapo u mësua lajmi se së shpejti do të nisë ‘Big Brother Vip’, menjëherë mediat nisën të lakonin disa...

Bashkia e Tiranës nis riparimin e 288 pallateve të dëmtuara lehtë nga tërmeti

Pallatet që kanë pësuar dëme të lehta nga tërmeti i 26 Nëntorit 2019 në kryeqytet po riparohen nga Bashkia e Tiranës. Aktualisht, në të...

Ylli i pornografisë e bëri baba, këngëtari i famshëm tregon djalin

Këngëtari i famshëm, Drake, është shfaqur për herë të parë në skenë me djalin e tij, Adonis. 34-vjeçari u shoqërua nga i biri në Billboard...

Berisha i quajti shfaqjen ‘festë për blerjen e votës’, Dembacaj: S’po të marr seriozisht se e ke nga…

Pasi u shpall “Non Grata” nga SHBA ish-kryeministri Sali Berisha është rikthyer me denoncimet në rrjete sociale me të cilat "shigjeton" mazhorancën. Postimi i...

Berisha “non grata”, Nishani bën deklaratën e fortë: Reagimi i Bashës ishte hipokrit

Kreu i Këshillit Kombëtar i Partisë Demokratike e ka cilësuar si hipokrit reagimin e Lulzim Bashës për vendimin e shpalljes “non grata” nga SHBA...

Lajme të tjera

Web TV