Brenda tuneleve të vdekjes së Hamasit, nga ku bëhen kontrabanda e armëve dhe sulmet ndaj Izraelit (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në një luftë të pabarabartë për shkak të kapaciteteve të ndryshme të armatimit, militantët palestinezë janë përpjekur të gjejnë mënyra të ndryshme për të sulmuar forcat izraelite, të cilat janë gjithnjë në gatishmëri.

Tunelet nëntokësore janë një prej zgjidhjeve të Hamasit për të organizuar sulme të befasishme ndaj Izraelit dhe për të bërë kontrabandë armësh mes dy vendeve.

Gjatë ditëve të fundit të bombardimeve të aviacionit izraelit raportohet se është shkatërruar një rrjet i madh tunelesh të Hamasit në nëntokën e qytetit të Gazës.


Të fundit

Vajza e Paul Walker i jep fund beqarisë, Vin Diesel e shoqëron drejt altarit

Vajza e aktorit të ndjerë, Paul Walker, Meadow Walker, është martuar me aktorin Louis Thornton-Allan. Martesa e tyre ka ndodhur...

Zbulohet vendimi i qeverisë komuniste për kthimin e eshtrave të Abdyl Frashërit

Në 11 tetor u mbushën 129 vjet nga vdekja e Abdyl Frashërit në Stamboll, por vetëm në vitin 1978 u mor vendimi nga Këshilli...

Aksident në aksin Krujë-Fushë Krujë/ Plagoset drejtuesi dhe vajza e tij

Një aksident ka ndodhur në aksin Krujë-Fushë Krujë mbrëmjen e sotme. Policia bën me dije se shtetasi F. M., duke drejtuar motomjetin ka humbur...

Reagon familja e kineastes së vrarë: Nëse dikush ka bërë një gabim, duhet të paguajë!

Një ngjarje e rëndë tronditi Hollywood-in dy ditë më parë, kuineastja Halyna Hutchins u vra aksidentalisht gjatë xhirimeve të një filmi në SHBA. Pas kësaj...

Erdogan urdhëron shpalljen non grata të 10 ambasadorëve perëndimorë

Presidenti i Turqisë, Receep Tayyip Erdogan, ka urdhëruar Ministrinë e Jashtme turke që të shpallë non grata 10 ambasadorë të shteteve perëndimore. Sipas “Reuters”  ky...

Lajme të tjera

Web TV