Po filmonte dhunën në Rripin e Gazës, papritur gjen vëllezërit e tij pa shenja jete, video prekëse

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një palestinez me emrin Muhammed al-Mensi, nga fillimi i sulmeve izraelite po filmon gjithçka duke munduar të dokumentojë dhunën në Rripin e Gazës. Gjatë fotografimit të trupave të pajetë, ai ka gjetur edhe dy vëllezërit e tij të vdekur.

“Po fotografoja në spital të plagosurit dhe të vdekurit nga sulmet izraelite. Në një moment kam arritur t’i njoh dy vëllezërit”, ka thënë Al-Mensi.

Nga 10 maji ka shpërthyer dhuna e paparë në Rripin e Gazës, ku po ndodhin sulmet të njëpasnjëshme nga ana e forcave ajrore izraelite dhe ato të Hamasit.

Deri më tani, nga tensionet kanë humbur jetën 139 palestinezë si dhe dhjetëra izraelitë.

 

 


Të fundit

Një virus i ri po qarkullon në Kinë/ Autoritetet konfirmojnë përhapjen e …

Qeveria e Kinës tha se një person ka kontraktuar gripin e shpendëve, variantin H10N3, porse rreziku i përhapjes në...

I dënuari tenton të vetëvritet në sallën e gjyqit (Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bjellorusi, ku një i burgosur ka tentuar që ti japë fund jetës në sallën e gjyqit. Mediat e...

Tërmeti i fortë lëkund Greqinë, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me madhësi 4.6 rihter tronditi pasditen e sotme rajonin midis Elassona, Trikala dhe Larisa në Greqi. Lëkundja u regjistrua në orën 06:56 të...

E rëndë/ Babai i dy fëmijëve rrihet për vdekje nga një grup hajdutësh

Një ngjarje e rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur në Britaninë e Madhe. Sipas mediave vendase, një person, baba i dy fëmijëve u rrah brutalisht...

Përcillet në banesën e fundit boksieri që u vra me kallash, nëna humb ndjenjat (Video)

Tassos Berdesis, boksieri grek që u vra një ditë më parë me breshëri kallashnikovi në Vari, është përcjellë ditën e sotme për në banesën...

Lajme të tjera

Web TV