Po filmonte për të plagosurt dhe të vdekurit në Rripin e Gazës, papritur njeh dy vëllezërit e tij e shpërthen në lot (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një palestinez me emrin Muhammed al-Mensi, nga fillimi i sulmeve, izraelite po filmon gjithçka duke munduar të dokumentoj dhunën në Rripin e Gazës, e gjatë fotografimit të trupave të pajetë ka gjetur edhe dy vëllezërit e tij të vdekur.

Muhammed në videon mesazhin e publikuar në rrjetet sociale, ka thënë se po fotografonte trupat e pajetë të palestinezëve në spital, në mesin e të cilëve arriti t’i identifikojë edhe dy vëllezërit e tij

“Po fotografoja në spital të plagosurit dhe të vdekurit nga sulmet izraelite. Në një moment kam arritur t’i njohur dy vëllezërit”, ka thënë Al-Mensi.

Nga 10 maji ka shpërthyer dhuna e paparë në Rripin e Gazës, ku po ndodhin sulmet të njëpasnjëshme nga ana e forcave ajrore izraelite dhe ato të Hamasit.

Deri më tani, nga tensionet kanë humbur jetën 139 palestinezë si dhe dhjetëra izraelitë.

Të fundit

Ja kush është i ekzekutuari me mbi 15 plumba në Skelë të Vlorës

Fjala.al ka siguruar foton e të ekzekutuarit Delon Troqe 35 vjeç  me breshëri kallashnikovi mbrëmjen e sotme në Skelë...

E pabesueshme, qentë arrijnë që të zbulojnë koronavirusin më mirë sesa testimet

Qentë janë në gjendje të zbulojnë Covid-19 tek njerëzit, tregoi një studim i ri, duke hapur rrugën për përdorimin më të gjerë të qenve...

Gjendet një makinë e djegur në Vlorë, dyshohet se u përket autorëve që ekzekutuan 35-vjeçarin

Një makinë është gjetur e djegur në Vlorë, në Sherishtë, pas ekzekutimit të një Delon Troqes. Dyshohet se makina e djegur u përket dy...

Plas arma në Vlorë, vritet një person (Emri+Foto)

Breshëri të shtëna me armë zjarri janë shënuar në një servis mbas pallatit te sportit të Vlorës, ku paraprakisht dyshohet se është vrarë shtetasi...

Pamje tronditëse/ Policia rrahu një qytetar derisa i mori jetën, familjes i tha se vdiq në aksident rrugor

SHBA: Policia rrahu një burrë për vdekje dhe i tha familjes së tij se ai vdiq në një aksident automobilistik. Incidenti shton listën e...

Lajme të tjera

Web TV