Skena të dhunshme në aeroport, ka persona të plagosur rëndë, arrestohen 17 persona (VIDEO)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Skena të dhunshme shpërthyen në zonën pas ajrit të sigurisë në Aeroportin Luton në Londër ku u plagosën 3 persona dhe u arrestuan 17 persona për përleshjen masive në sallën e pritjes së fluturimeve.

Grushtat dhe skenat e forta të dhunës tmeruan pasagjerët e Aeroportit të cilët qëndronin pranë dyqaneve të mbyllura Dixons dhe Victoria’s Secret .
Një pjesë e mirë ë tyre u përpoqën të largoheshin nga vendi ku po zhvillohej përleshja e cila ishte e pazkontë pasi 2 grupe burrash qëllonin njëri tjetrin me valixhe ne kokë.

Ende është e paqartë se çfarë i shkaktoi këto skena në 8 të mëngjesit .

Një zëdhënës i aeroportit tha: “Ne jemi të tronditur dhe të trishtuar nga ky incident i izoluar. Ne kemi një qasje të tolerancës zero ndaj dhunës dhe vazhdojmë të ndihmojmë policinë me hetimet e tyre. Ne dëshirojmë të kërkojmë falje sinqerisht ndaj çdo pasagjeri që është prekur. ”

Policia e Bedfordshire po heton përleshjen, në Aeroportin Luton të Londrës të Premten (14 maj) në 8 të mëngjesit.

(E.D)


Të fundit

Vdes shqiptari që u qëllua sot me plumb në kokë në mes të Athinës

Detaje të reja janë bërë me dije nga ngjarja e tmerrshme që ka ndodhur sot pasdite në një lokal...

U plagos nga zjarri në pusin e naftës, humb jetën punonjësi nga Ballshi

Viktor Balla, 51 vjeçari që u dogj nga shpërthimi i pompës centrifugale të naftës në vendin e quajtur Qafa e Kashit, ka ndërruar jetë...

Studim: Vaksina kineze CoronaVac zvogëlon vdekshmërinë deri në 97 %

Vaksina kineze CoronaVac ul rrezikun e vdekshmërinë deri në 97%, sipas rezultateve paraprake nga një studim i kryer në Uruguaj. Ndërkohë që për personat...

Ekzekutohet një person në Greqi, qëllohet me plumb në kokë në lokalin e shqiptarit

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në një lokal në lagjen Sepolia të Athinës. Mësohet se sulmi ka ndodhur në një lokal pronë e...

Sulm me armë në SHBA, një i vdekur e katër të plagosur

Një sulm me armë zjarri është shënuar në Toronto të Kanadasë. Sipas mediave të huaja, si pasojë e hapjes së zjarrit një person ka...

Lajme të tjera

Web TV