VIDEO/ Publikohen pamjet e reja 3D, ja si banda greko-shqiptare ekzekutoi mizorisht 20-vjeçaren

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mediat greke kanë publikuar pamje të reja 3D që ilustrojnë vrasjen e 20-vjeçares Carolina në banesën e saj nga banda greko-shqiptare. Emisioni “Dritë në fund të tunelit” ka publikuar disa video të reja ku ilustrohet momenti që 3 grabitësit hyjnë në banesë dhe sulmohen nga qeni i familjes, të cilin e varin tek shkallët.

Më pas, pamjet tregojnë momentet kur 20-vjeçarja sulmohet, ndërsa bashkëshorti i saj vihet para tytës së armës për të treguar se ku kishin fshehur paratë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Greqi pak ditë më parë, ku katër persona të cilët shkuan për të grabitur një shtëpi në Greqi, përfunduan duke vrarë një 20-vjeçare, qenin, dhe torturuar bashkëshortin e saj. Gruaja 20-vjeçare u gjet e vrarë, në papafingo të shtëpisë, pranë krevatit të fëmijës së saj 11 muajsh, ndërsa burri i saj 32 vjeç ishte i lidhur në një karrige në dhomën e gjumit. Ishte ai që njoftoi Policinë duke i rënë telefonit me hundë, por bashkëshortja kishtë ndërruar jetë prej kohësh. Pranë saj ndodhej foshnja, që fatmirësisht është në gjendje të mirë. Policia dyshon se krimi është bërë nga një bandë greko-shqiptare, por ende nuk ka asnjë të arrestuar.


Të fundit

Arrestimi i gazetarit në Bjellorusi/ Nëna thirrje ndërkombëtarëve: Ju lutem shpëtoni tim bir nga vdekja

Familjarët e gazetarit disident dhe të dashurës së tij, të arrestuar pas transferimit të një avioni në Bjellorusi, kanë...

Dhuna policore e 1996 mbi socialistët/ Gonxhe: Unë përfundova me brinjë të thyer, një gazetare e varrosën për së gjalli…

Zgjedhjet e 26 Majit të vitit 1996 janë shembulli se si nuk duhet të bëhen zgjedhje. Ato do të kujtohen jo thjesht si “kalendar”...

Tragjedia me 14 të vdekur në Itali, policia arreston tre persona

Tre persona u arrestuan mëngjesin e sotëm pjesë e një hetimi mbi shkakun e aksidentit tragjik të teleferikut në Italinë veriore, ku humbën jetën...

“Murtaja e minjve” bën kërdinë në Australi, dy vjet luftë për t’iu rikthyer normalitetit

Australia është duke u përballur me një situatë të pazakontë sa i përket shtimit të beftë të numrit të minjve në vend. Mijëra fermerëve...

E rëndë në Tiranë/ U rrëzua nga biçikleta, humb jetën pas 2 muajsh 17-vjeçari

Një 17-vjeçar nga Tirana ka humbur jetën paraditen e djeshme, e martë 26 maj në spital. Policia e Tiranës ka referuar rastin në prokurori për...

Lajme të tjera

Web TV