“Lironi Palestinën, Allahu Ekber” / Policia procedon 15 persona për protestën në Tiranë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Tiranës ka proceduar në gjendje të lirë 15 persona, për protestëne zhvillur në sheshin “Skënderbej” në mbështetje të Palestinës.

“Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin Nr. 3 filloi procedimi në gjendje të lirë, për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”, “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Moszbatimi i masave të autoriteteve shtetërore gjatë gjendjes së masave të jashtëzakonshme apo gjatë gjendjes së epidemisë”, për shtetasit: E. S., 23 vjeç, B. L., 28 vjeç, A. B., 47 vjeç, A. D., 26 vjeç, F. B., 22 vjeç, E. Z., 44 vjeç, E. K., 35 vjeç, A. M., 21 vjeç, F. L., 27 vjeç, E. P., 23 vjeç, A. J., 53 vjeç, E. R., 48 vjeç, I. D., 36 vjeç, A. H., 36 vjeç dhe O. G., 31 vjeç.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme”, njofton policia.

Me thirrjet, “Lironi Palestinën”, dhjetëra qytetarë janë mbledhur dje në sheshin Skënderbej për të protestuar kundër Izraelit.

Gjatë tubimit, ka ndërhyrë policia për të shpërndarë protestuesit, pasi sipas tyre, nuk po zbatoheshin kufizimet kundër koronavirusit.

Pas presioneve të Policisë, protesta u zhvendos në rrugën e Kavajës, ndërsa qytetarët kanë vijuar me thirrjet: Lironi Palestinën! Allahu Ekber!

Qytetarët kanë kërkuar që të dinë publikisht qëndrimin e qeverisë shqiptare, duke kërkuar “llogari” për falenderimin e kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu ndaj vendit tonë


Të fundit


Horoskopi ditor, 17 qershor 2021

Dashi Gjatë kësaj dite mund t’ju vijnë surpriza mjaft të këndshme. Madje, ato mund t’ju ndryshojnë edhe kursin e jetë. Ata që kanë ndërmend të...

Luana Vjollca bëhet pjesë e industrisë muzikore

Pas brendeve të njohura, Luana Vjollca ka arritur të shënojë një tjetër sukses në karrierën e saj. Ajo së fundmi është bërë pjese e...

Persona të panjohur hapin zjarr, vritet gazetari

Një gazetar është vrarë këtë të enjte në shtetin jugor meksikan të Oaxaca. Lajmi është bërë i ditur nga Reporterët pa Kufij dhe disa...

Ja si e vrau piloti 20-vjeçaren në sy të foshnjes/ Rrëfimi

“Mbrëmjen e ngjarjes më 11 maj, patëm një tjetër konflikt. Ajo më nxori nga shtrati. Kur po largohesha e pashë duke vënë foshnjën në...

Lajme të tjera

Web TV