Shitën tokën dhe kishin 100 mijë euro në shtëpi, vrasësit e 20-vjeçares kishin informacion para grabitjes

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Arrestimi i tre personave të përfshirë në grabitjen tragjike në Glyka Nera të Athinës duket të jetë çështje orësh sipas mediave fqinje. “Protothema” shkruan se është arrestimi i 35-vjeçarit gjeorgjian një ditë më parë teksa po tentonte të largohej nga vendi që pritet të çojë në zbardhjen e vrasjes së Karolinës në prani të foshnjes së saj një javë më parë.

Policia greke ka premtuar 300 mijë euro për këdo që jep informacione që çojnë në zbardhjen e autorëve të ngjarjes së bujshme, e cila tronditi Greqinë për nga brutaliteti i vrasjes.

Autorët ikën me 10 mijë euro nga shtëpia, ndërsa mësohet se ata kishin informacion se në banesën që kishin piketuar për të grabitur ndosheshin 100 000 euro pasi çifti kishte shitur një tokë pak ditë më parë. Duket se grabitësit kishin informacion për gjithçka, përveç faktit se paratë e kërkuara nuk ndodheshin në shtëpi, por diku tjetër.

Pasi lidhën bashkëshortin 32-vjeçar të Karolinës, ata mbytën këtë të fundit me duar, ndërsa më pas u larguan nga banesa me 10 000 euro dhe disa bizhuteri.


Të fundit

Lulzim Basha dorëzon formularin e kandidimit për kreun e Partisë Demokratike, ja “rivalët”

Kryedemokrati Lulzim Basha, ka dorëzuar formularin e kandidimit për zgjedhjet e brendshme të 13 Qershorit, për kreun e forcës...

Protestë kundër përdhunimeve në Rrëshen

“Heshtja përdhunon sërish”. Të rinjtë e Rrëshenit por jo vetëm kanë dalë gjatë ditës së sotme për të protestuar për ngjarjen e rëndë, atë...

Përdhunimi i të miturës në Mirditë, Braçe: Duhet ‘vrarë’ ky…

Përdhunimi i 15-vjeçares në Mirditë nga 5 persona ka sjellë reagime dhe protestat në mbështetje të saj dhe të gjithë grave e vajzave duke...

Vrau tre fëmijët e saj, gjykata e shpall të pafajshme

Një 44-vjeçare britanike, që mbyti tre fëmijët e saj u shpall e pafajshme me arsyetimin se vuan nga çrregullime të rënduara mendore. Deidre Morley vrau...

Mero Baze: Gjyqi Berishës në Francë si gjyqi i Fazlliçit në Londër

Në vitin 2008, ndërsa kisha bëra disa emisione investigative rreth Damir Fazlliç dhe bizneseve të tij me Argita Berishën, prokuroria u vu në lëvizje....

Lajme të tjera

Web TV