Berisha në listën e zezë të SHBA/ Kreshnik Spahiu plas ‘bombën’: Në tetor do të shpallet non-grata edhe…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kreshnik Spahiu, pjesë e emisionit Open sot në Top Channel në lidhje Skype komentoi shpalljen non-grata të Sali Berishës dhe familjes së tij nga ana e SHBA.

Spahiu tha se i fituar nga kjo situatë duhet të dalë Basha. Spahiu gjithashtu shtoi se Berisha nuk është i vetmi që është shpallur non-grata nga SHBA, por se në tetor do të ketë një tjetër politikan.

“Basha duhet ta shfrytëzojë këtë situatë, të eliminojë një herë e mirë kastën e vjetër dhe të rithemelojë Partinë Demokratike.

Sipas meje reagimi  i Bashës ishte komplet i njëanshëm. Nëse Berisha do dilte në pension në 2013 si Nano, të merrej me nipërit e mbesat e tij, e të gjuante peshk,  SHBA nuk do merrte këtë vendim.

Nëse ka njerëz që mendojnë se vetëm Berisha do shpallet non-grata, atëherë mendojnë gabim. Në tetor në dijeninë time do shpallet një tjetër non-grata.

Yuri Kim po vazhdon atë që la në gjys Donald Lu. Është ambasadorja e parë që nuk takoi Berishën, as e ftoi në zyrë dhe as nuk i shkoi.

Kjo e gjitha ishte pjesë e skenarit. Por kjo nuk është ogur i mirë as për Ramën, se mund t’i ndodhë e njëjta gjë,” tha Spahiu.


Të fundit

Ndërron jetë në në moshën 75-vjeçare gazetari i njohur sportiv Nexhat Gjuzi

Shuhet në moshën 75-vjeçare gazetari i njohur sportiv Nexhat Gjuzi. Gjuzi lindi në Kavajë më 13 shtator të vitit 1946....

Nuk respektuan rregullat, policia arreston 15 shoferë dhe gjobit 48 të tjerë

Në 48 orët e fundit Tirana ka regjistruar një numër rekord shkeljesh të rregullave të qarkullimit rrugor. 338 drejtues mjetesh dhe automjetesh janë vënë...

Kim Kardashian shkakton “tërmet” me veshjen e saj në New York

Kim Kardashian është duke bërë një tjetër deklaratë të guximshme me stilin e saj. Ylli i “Keeping Up With the Kardashians”, 40-vjeçe, ka lënë të...

Lopët dhurojnë show në autostradën Tiranë-Durrës, ‘testojnë kilometrazhin dhe sfidojnë shoferët’ (Video)

Një skenë jo shumë e zakonshme është vënë re nga shoferët sot në autostradën Tiranë-Durrës. Një tufë lopësh të sinkronizuara me njëra-tjetrën kanë bërë një...

Vandalizohet varri i reperit të famshëm Pop Smoke

Varri i reperit Pop Smoke u gjet i vandalizuar të shtunën, ndërsa ende nuk dihen autorët. Mediat publikuan pamje nga varrezat “Green- Wood” në Bruklin ku...

Lajme të tjera

Web TV