Abuzimi me 15-vjeçaren, gjykata jep masat e sigurisë për të rinjtë e arrestuar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg pa afat” për 4 nga të arrestuarit për akuzën e marrëdhënieve seksuale dhe shantazhit ndaj 15 vjeçares.

Ndërsa për  17 vjeçarin togat e zeza kanë caktuar masën e sigurisë “arrest me burg 30 ditë’. Në sallën e gjyqit asnjë nga të ndaluarit nuk ka folur, por më herët ata i kanë mohuar akuzat e abuzimit seksual me 15-vjeçaren.

Të arretsuarit për këtë ngjarje janë: Artan Kaçorri, 31 vjeç, Albert Molla, 27 vjeç, Ermal Tarazhi 30 vjeç, Nike Lleshi 44 vjeç dhe 17-vjeçari me iniciale A.Gj.

Vajza e mitur ka dalë fillimisht me 17-vjeçarin me iniciale A.Gj. Ky i fundit e ka detyruar që të kryejnë marrëdhënie seksuale dhe më pas shokët e tij i kanë bërë shantazh duke i thënë që e kanë filmuar. Ngjarja ka ndodhur javët e fundit, por e mitura vendosi që ta denoncojë rastin tre ditë më parë.


Të fundit

Problemi me targat Serbi-Kosovë: Çfarë thotë Marrëveshja e Brukselit?

Vendimi i autoriteteve të Kosovës për të zbatuar masa reciprociteti ndaj automjeteve me targa të Serbisë, që hyjnë në...

Përplasjet me Berishën/ “Trimërohet” Basha, nuk ka Kuvend kundër vendimet e SHBA-së 

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se nuk është as vegël e Ramës dhe as kukull e Berishës. Ai është i vendosur se...

Horoskopi ditor, 23 shtator 2021

Dashi Nëse keni qenë vetëm prej një kohe të gjatë, mos e humbni shpresën: është një moment pozitiv për ndjenjat dhe historitë e reja. Nga ana...

Situata në veri të Kosovës/ Borrell thirrje palëve: Të ulen menjëherë tensionet

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell ka reaguar mbi situatën  e tensionuar në veri të Kosovës për targat....

Lajme të tjera

Web TV