Do të qëndrojë tek Barça apo do të largohet? Leo Messi thyen heshtjen të shtunën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Leo Messi do të thyejë heshtjen e tij këtë të shtunë.  Kapiteni i Barcelonës do të flasë përsëri, pritet, për të ardhmen e tij.

Në atë intervistë, argjentinasi siguroi se ai do të vendosë për të ardhmen e tij në qershor.

“Nëse Camp Nou do të ishte i hapur, unë do të dëgjoja tifozët , atë që ata mendojnë ose ndjejnë. Unë e di që ka shumë njerëz nga klubi, nga Barcelona, ​​të cilët ende më duan, të cilët duan që unë të vazhdoj. Unë gjithashtu e di se ka njerëz të tjerë që nuke duan këtë gjë. Por unë do të bëj atë që më thotë zemra dhe koka ime, “, theksoi ai.

Gjatë gjithë kësaj kohe, asnjë fjalë e vetme nuk është dëgjuar nga kapiteni i Barça. As në një konferencë shtypi, as në intervista dhe as me deklarata pas ndeshjeve. Sulmuesi përfundon kontratën e tij me Barçën më 30 qershor dhe ajo nuk është rinovuar ende.

Vendimi i tij do të ketë të bëjë me ofertën ekonomike dhe sportive të Barça. Marrëdhënia  me Joan Laporta është e afërt, por argjentinasi nuk e ka komunikuar ende zyrtarisht vendimin e tij. Në këtë intervistë për gazetën Olé shpresohet se ai mund të japë të dhëna për të ardhmen e tij.

Gazeta argjentinase zbuloi këtë mëngjes se të shtunën do të transmetojë intervistën me Leo Messi. Kjo intervistë është gjithashtu pjesë e përqendrimit me Argjentinën për t’u përballur me ndeshjet e shtyra kualifikuese dhe Kupën e Amerikës.

 


Të fundit

Policia jep detaje për vrasjen e Delon Troqes: Humbi jetën në spital, dyshohet se autorët…

Një 38-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri të premten në darkë në lagjen “Pavarësia” të qytetit të Vlorës. Burimet nga...

“Një snajperist duke qëlluar”/ Video që bëri bujë rinis hetimet për krime lufte në Sarajevë

Prokurorët për krime lufte në Bosnje-Hercegovinë, kanë nisur hetime pas publikimit të një videoje, në të cilën supozohet se një snajperist shihet duke gjuajtur...

U ekzekutua me 15 plumba, familjarët e Delon Troqes dhunojnë me grushte mjekun e Reanimacionit

Pas ekzekutimit me 15 plumba të 38-vjeçarit Delon Troqe mbrëmjen e sotme në Vlorë, familjarët e tij kanë dhunuar një mjek reanimacioni. Viktima u dërgua...

“Do të na bëjnë presion për çështjen e Kosovës”, flasin mediat serbe: Vuçiç i frikësuar për takimin me Kurtin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka shprehur frikën se në periudhën e ardhshme do të ketë presione të ndryshme politike për çështjen e Kosovës. Siç...

“Jam zhveshur për Mozzik-un”, Loredana habit me deklaratën

Çifti i njohur i reperëve, Loredana Zefi dhe Mozzik, janë në prag të publikimit të albumit të tyre më të ri. Të gjithë kishim menduar...

Lajme të tjera

Web TV