Kishin hapur tunel dhe ishin gati për grabitjen e bankës, hajdutët i tradhton shiu (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në rrethinën gjermane të Herfordit në Nordrhein-Westfalen, hajdutët hapën një tunel të gjatë shtatë deri në tetë metra dhe të gjerë rreth një metër.

Dhe sipas mediave të huaja, policia beson se ata kishin planifikuar një grabitje banke.

Tuneli u zbulua nën parkingun e degës së Volksbank në qytetin e vogël Spenge në shtetin federal më të populluar gjerman.

Sidoqoftë, ata nuk morën parasysh statikën, raportojnë mediat gjermane.

Kështu, të premten, gropa të pazakonta u shfaqën në parkingun afër bankës në atë qytet të vogël me 15,000 banorë.

Në fillim, shirat mendohej se kishin shkatërruar terrenin, por kur punëtorët e ndërtimit arritën të hënën për të riparuar betonin, ata zbuluan një tunel nëntokësor.

“Ju shikoni diçka të tillë vetëm në televizion. Kjo është e çmendur”, komentoi punonjësi i Volksbank, Volker Stein.

Mediat lokale shkruajnë se hajdutë të panjohur filluan të gërmojnë në një nënstacion aty pranë ndërsa policia ende nuk i ka zbuluar hajdutët “e ngathët”.


Të fundit

Zbulohen detaje nga martesa e Rudinës me Markun, nga certifikata e vaksinimit tek kodi i veshjes

Rudina Dembacaj dhe Mark Frroku kanë vendosur të kurorëzojnë dashurinë e tyre me martesë me 1 Tetor. Në ftesën...

“Topi i Artë” / Zbulohen 10 kandidatët për fitoren e çmimit

Pasi u anulua para një viti për shkak të pandemisë, këtë vit “Topi i Artë” nuk do të anulohet. Çmimi më i rëndësishëm në...

Arrestimi i modeles greke zbulon rrjetin e fuqishëm të drogës, ja kush është shqiptari që e drejton

Një baron shqiptar fshihet mbrapa arrestimit të modeles greke Elena Polychronopoulou dhe partnerit të saj me 8 kg kokainë. I njohur me nofkën “Billy the...

Ish-mbreti i Spanjës përballet me ligjin, ja arsyeja

Elemente të reja shfaqen rreth problemeve të mundshme ligjore të ish-mbretit të Spanjës, Juan Carlos, lidhur me taksat e papaguara. Sipas gazetës “El País”, ish-monarku...

Manastirliu thirrje pedagogëve dhe studentëve: Vaksinohuni para datës 11 tetor

Në të gjitha universitetet publike dhe jopublike në vend, ka nisur vaksinimi për pedagogë e studentë, për të rritur aksesin në vaksinim, për mbrojtjen...

Lajme të tjera

Web TV