Mbante në bagazh llojet e eksplozivit më shpërthyes, arrestohet në flagrancë polici 43-vjeçar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një sasi e madhe eksplozivi është gjetur në bagazhin e një automjeti të policisë në zonën e Messarës.

Sipas informacionit nga Creta Post, oficeri i policisë 43-vjeçar që shërbente në shërbimin e Rethymno kishte më shumë se 42.5 kg xhelatodinamit në bagazhin e tij.

Policia aksidentalisht ndaloi automjetin e tij të enjten pasdite në zonën e Messaras.

Sapo panë se çfarë fshihej në makinë, oficerin e çuan në Departamentin e Policisë së zonës, ndërsa u njoftua edhe pirotekniku i Drejtorisë së Policisë Heraklion.

Sipas informacioneve policore, xhelatodinamiti është një nga eksplozivët më të fuqishëm dhe ajo që autoritetet tani po hetojnë është sesi oficeri mori një sasi kaq të madhe.

Ishte raportuar më herët se oficeri i policisë mohon çdo përfshirje me lëndën plasëse dhe pretendoi në polici se ai nuk ishte në dijeni të ekzistencës së tij.

Sipas oficerit, automjetin e tij, i cili është në emër të gruas së tij, ia kishte borxh një të afërmi, i cili ia paraqiti Departamentit të Policisë Phaistos.


Të fundit

Pamje tronditëse/ Policia rrahu një qytetar derisa i mori jetën, familjes i tha se vdiq në aksident rrugor

SHBA: Policia rrahu një burrë për vdekje dhe i tha familjes së tij se ai vdiq në një aksident...

Princ Harry rrëfehet për periudhën e vështirë pas vdekjes së nënës së tij: Konsumoja drogë

Për Princ Harryn duke filluar nga mosha 28 deri në 32-vjeç ka qenë një nga periudhat më të vështira të jetës së tij, ku...

Plagoset një person në Berat, sapo ishte kthyer nga Anglia

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur këtë mbrëmje në fshatin poshnje, në Urën Vajgurore. Nga të dhënat e para, mësohet se është plagosur një...

E ndaluan për kontroll, shqiptari “tërbohet” dhe plagos policin

Policia italiane ka arrestuar një 32-vjeçar shqiptar në Santeramo, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike. Mësohet se shqiptari me të kuptuar se po ndalohej...

Lulzim Basha dorëzon formularin e kandidimit për kreun e Partisë Demokratike, ja “rivalët”

Kryedemokrati Lulzim Basha, ka dorëzuar formularin e kandidimit për zgjedhjet e brendshme të 13 Qershorit, për kreun e forcës politike që ai drejton. Aktualisht për...

Lajme të tjera

Web TV