Ndryshimet e vajzave të “Për’puthen”, kirurgia plastike zbulon ndërhyrjet që kanë bërë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Konkurrentet e “Për’puthen” komentohen vazhdimisht për ndryshimet në pamjen e tyre, që nga momenti që janë bërë personazhe publike e deri më sot.

Ndryshimet vijnë si rrjedhojë e perfeksionimit të grimit, ndryshimit të veshjeve apo qoftë këndit të fotos. Por, nuk kanë munguar as ndërhyrjet estetike.

Doktoresha Senera Hoxha tregon në “Shqipëria live” se çfarë kanë ndryshuar vajzat. Antonela është pacientja e saj dhe pa hezitim, Senera tregon se “Antonela ka bërë disa gjëra të vogla mirëmbajtëse, ri harmonizim të mollëzave, që profili i saj të dukej më bukur”.

Për Ledianën, thotë se “ka bërë mbushje te rrudhat midis hundës dhe gojës, mbushje të buzëve”. Ndërkohë, ndryshimin e flokëve të konkurrentes, me një model të ri me kaçurrela dhe ngjyrë më të hapur, e komenton si “pasiguri, nuk e di se çfarë i pëlqen Mevlanit, më duket si kopje e Antonelës”.

Sipas saj, Sindi ka ndryshuar vetëm mënyrën si ka bërë make up, ndërsa Melisa ka ndërhyrë në buzë.

Ndërsa Tea është vajza me ndryshimin më drastik. Senera thotë se ndërhyrja që ka bërë për dobësim ka ndikuar shumë, por, “duket që ka bërë ‘photoshop’ në fotot e fundit, pasi nuk mund të jetë aq e tonifikuar, pas atij ndryshimit të madh në peshë”.


Të fundit

Do shkosh në mbledhjet e grupit parlamentar? Berisha sfidon vendimin e Bashës: Kur t’më teket

Lulzim Basha vendosi që ta përjashtonte Sali Berishën nga grupi parlamentar i PD-së, por duket se ish-kreu i qeverisë...

Ibrahimovic: Jam më i miri në botë, Messi dhe Ronaldo nuk kanë asgjë më shumë se unë

Zlatan Ibrahimovic insiston se “Topi i Artë” i mungon atij. 39 vjeçari është gati për ndeshjen që Milani ka kundër Lazios në fundjavë, pasi...

Balla: Sa të kem forcën për tu marrë me politikë, unë jam një socialist

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i është përgjigjur të gjitha interpretimeve të bëra në adresë të tij ditët e fundit...

Berisha për Bashën: Dy persona më thanë se ai ka lobuar që të shpallem ‘non grata’

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se i kanë ardhur informacione nga persona në SHBA dhe në Tiranë se në procesin “non grata” ndaj tij...

Basha mbledh nesër paradite krerët e degëve të PD

PD është në futur në një stinë të nxehtë, ndonëse vjeshtë. Një ditë pas seancës konstituive të parlamentit, kreu i PD Lulzim Basha do...

Lajme të tjera

Web TV