Princ Harry rrëfehet për periudhën e vështirë pas vdekjes së nënës së tij: Konsumoja drogë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Për Princ Harryn duke filluar nga mosha 28 deri në 32-vjeç ka qenë një nga periudhat më të vështira të jetës së tij, ku alkooli, ilaçet dhe sulmet e panikut ishin shumë të pranishme.

Sipas tij, i gjithë ky shqetësim është krijuar si pasojë e vdekjes së nënës së tij, Lady Diana.

Një “makth” ky i treguar me hollësi në dokumentarin e ri “The Me You Can Not See” që transmetohet nga sot në Apple Tv.

Harry tregoi se ka pirë shumë alkool dhe kjo jo se donte të argëtohej, por se po përpiqej të fshihte dhimbjen.

“Konsumoja drogë për t’u ndjerë më pak i stresuar”, shtoi Harry, duke u rrëfyer për Oprah Winfrey.

“Nga mosha 28 deri në 32-vjeç mund të them se ishte një nga periudhat më të errëta të jetës time. Doja të bëja gjëra që më bënin të ndihesha më mirë se ç’isha, por me kalimin e kohës e kuptova… Unë po pija jo se më pëlqente, por se kisha nevojë të harroja, të fshihja diçka”, tha Harry, i cili u martua me Meghan Markle në 2018. Ishte ajo që e bindi për të ndjekur programe rehabilitimi.

“E dija, nëse nuk do të shkoja në terapi, do ta humbisja këtë grua me të cilën doja të kaloja pjesën tjetër të jetës time”, tregoi ai.


Të fundit

Princ Harry rrëfehet për periudhën e vështirë pas vdekjes së nënës së tij: Konsumoja drogë

Për Princ Harryn duke filluar nga mosha 28 deri në 32-vjeç ka qenë një nga periudhat më të vështira...

Plagoset një person në Berat, sapo ishte kthyer nga Anglia

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur këtë mbrëmje në fshatin poshnje, në Urën Vajgurore. Nga të dhënat e para, mësohet se është plagosur një...

E ndaluan për kontroll, shqiptari “tërbohet” dhe plagos policin

Policia italiane ka arrestuar një 32-vjeçar shqiptar në Santeramo, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike. Mësohet se shqiptari me të kuptuar se po ndalohej...

Lulzim Basha dorëzon formularin e kandidimit për kreun e Partisë Demokratike, ja “rivalët”

Kryedemokrati Lulzim Basha, ka dorëzuar formularin e kandidimit për zgjedhjet e brendshme të 13 Qershorit, për kreun e forcës politike që ai drejton. Aktualisht për...

Protestë kundër përdhunimeve në Rrëshen

“Heshtja përdhunon sërish”. Të rinjtë e Rrëshenit por jo vetëm kanë dalë gjatë ditës së sotme për të protestuar për ngjarjen e rëndë, atë...

Lajme të tjera

Web TV