Rama poston video nga Pediatria e re në QSUT: Një investim i shumëpritur për shërbimin shëndetësor

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sot me një video nga Pediatria e re në QSUT, që e konsideron një investim të shumëpritur.

ipas Ramës Pediatria e re do të sjellë shërbim shëndetësor me standarde optimale për fëmijët.

“Mirëmëngjes dhe me Pediatrinë e Re të Tiranës, një investim i shumëpritur për shërbimin shëndetësor me standarde optimale për fëmijët, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Ky investim përfshin rikonstruksionin e plotë të kompleksit të Spitalit Pediatrik, që përbëhet nga dy godina, Pediatria e Specializuar dhe Pediatria e Përgjithshme si dhe ndërtimin e godinës së re, e cila ka përfunduar, të Urgjencës, Reanimacionit dhe Kirurgjisë Pediatrike me katër salla operacioni.


Të fundit

‘O Delon, o Delon’ familjarët shpërthejnë në britma pas ekzekutimit të të riut, viktima i shtrirë në tokë (Video)

Report Tv ka siguruar pamjet pak pas ekzekutimit të 35-vjeçarit Delon Troqe. Viktima shihet i shtrirë në tokë, ndërkohë...

Ja kush është i ekzekutuari me mbi 15 plumba në Skelë të Vlorës

Fjala.al ka siguruar foton e të ekzekutuarit me breshëri kallashnikovi mbrëmjen e sotme në Skelë të Vlorës. Delon Troqe 35 vjeç është dërguar menjëherë në...

E pabesueshme, qentë arrijnë që të zbulojnë koronavirusin më mirë sesa testimet

Qentë janë në gjendje të zbulojnë Covid-19 tek njerëzit, tregoi një studim i ri, duke hapur rrugën për përdorimin më të gjerë të qenve...

Gjendet një makinë e djegur në Vlorë, dyshohet se u përket autorëve që ekzekutuan 35-vjeçarin

Një makinë është gjetur e djegur në Vlorë, në Sherishtë, pas ekzekutimit të një Delon Troqes. Dyshohet se makina e djegur u përket dy...

Plas arma në Vlorë, vritet një person (Emri+Foto)

Breshëri të shtëna me armë zjarri janë shënuar në një servis mbas pallatit te sportit të Vlorës, ku paraprakisht dyshohet se është vrarë shtetasi...

Lajme të tjera

Web TV