Rrëzohet teksa luante me biçikletë 10-vjeçari në Maliq, niset me helikopter drejt Tiranës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një fëmijë 10 vjeç është rrëzuar dhe është dëmtuar rëndë, teksa ka qenë duke luajtur me biçikletë në fshatin Leminot të Maliqit.

10-vjeçari është nisur me helikopter drejt Tiranës. Sipas burimeve nga Spitali i Korçës, ku fëmija ka marrë ndihmën e parë mjekësore, bëhet e ditur se gjendja e tij ka qenë e rëndë, ndërsa ka dëmtime edhe në mushkëri.


Të fundit

Dënohet me 28 vjet burg “baroni i drogës”, në Meksikë

Ish-udhëheqësi i kartelit Juarez, Vicente Carrillo Fuentes është dënuar me 28 vjet burg për trafik droge. Mediat e huaja bëjnë...

Tërmet në veri të vendit, lëkundjet ndihen deri në Tiranë

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë. Sipas të dhënave paraprake, epiqendra e tërmetit ka qenë në veri të vendit, por është ndjerë dhe në...

Hapen aplikimet për 500 vende në shkollën e policisë për “patrullë të përgjithshme”

Hapen aplikimet për 500 vende për “patrullë të përgjithshme” për në Shkollën e Policisë. Mësohet se procesi i aplikimit është i hapur deri në...

Qeveria ‘Rama 3’ publikon programin, ja 5 shtyllat kryesore

Teksa ditën e nesërme pritet që në Kuvendi të prezantohet programi qeverisës dhe përbërja e kabinetit të ri qeveritar, maxhoranca ka publikuar që sot...

Zbulohen 15 predha të luftës së dytë botërore në Vlorë

Zbulohen 15 predha në Vlorë, Burime bëjnë me dije për ABC se predhat e vjetra mendohet se i përkasin luftës së dytë botërore. Ato janë...

Lajme të tjera

Web TV