Anxhela Peristeri performon e dyta/ Shkëlqen në finalen e “Eurovizion 2021” dhe falënderon në shqip

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Anxhela Peristeri ka perfomuar e dyta në finalen e madhe të “Eurovision Song Contest 2021” me këngën “Karma”.

Festivali më i madh i këngës, në kontinentin europian, po transmetohet ‘live’ nga skena e “Rotterdam Ahoy”, në Holandë.

Garën e hapi Qipro ndërsa 26 vende garojnë për çmimin e madh. Në faqen zyrtare të Eurosong-ut janë publikuar disa sondazhe nga artistë të ndryshëm, si dhe poll-et nga publiku.

Brian Malouf, një nga producentët më të njohur amerikanë, që ka punuar me Michael Jackson, Madonna-n, Selena Gomez, Miley Cyrus dhe artistë të tjerë me famë botërore ka dëgjuar të gjithë finalistët dhe ka dhënë vlerësimin e tij profesional. TOP 10-shen e tij e kryeson Shqipëria. “Kënga është përrallore, produksioni është përrallor, e dua! Do të më pëlqente ta dëgjoja në një duet me Andrea Bocellin. Një vokal i shkëlqyer, produksion i shkëlqyer dhe një këngë shumë e mirë!”, shkruan Malouf për “Karma-n”.

Ndërsa Zvicrën, që përfaqësohet nga këngëtari shqiptar, Gjon Tear’s me këngën “Tout l’Univers” e vendos në vendin e tretë. “Melodi shumë aventureske, kënduar nga një tenor i bukur, ‘felsetto’ e fortë”, shkruan producenti.

Ndërkohë, të gjithë shqiptarët që jetojnë jashtë Shqipërisë mund të votojë sonte, në numrin e shtetit ku ndodhen, me kodin 02, në momentin që fillon votimi, i cili do të njoftohet gjatë spektaklit dhe numrat e telefonave do t’ju shfaqen në ekran! Nga një telefon mund të votohet deri në 20 herë.


Të fundit

Autor i disa vjedhjeve në Itali, arrestohet 29-vjeçari shqiptar i dënuar në mungesë

Përfundon arratisja për një 29-vjeçar me origjinë shqiptare në Itali. Burri mbi të cilin ishte lëshuar një urdhër arresti ishte...

Përmbyset varka, nëna sakrifikon jetën për të shpëtuar dy fëmijët

Një grua nga Venezuela ka bërë sakrifikuar jetën për të shpëtuar 2 fëmijët e saj, pasi barka me të cilën ata ishin duke lundruar...

Nuk e lejon djalin ta quaje ‘mami’, partnerja e Elon Musk zbulon arsyen pas këtij vendimi të çuditshëm

Grimes zbuloi se djali i saj, X Æ A-Xii, i referohet këngëtares me emrin Claire, dhe jo ‘mami’, raporton “Page Six”. “Të jesh nënë është...

Kultivonin kanabis në banesë, ja si gëzhoja e armës “fundosi” dy të rinjtë shqiptarë

Dy shqiptarë u dënuan me 8 vite burg në total nga Gjykata e Leicester në Britani për kultivim kanabisi dhe armëmbajtje pa leje. Më konkretisht,...

Super vila e florinjtë e ish-zv.presidentit afgan, tashmë në duart e luftëtarëve talebanë (Video)

17 kallëpe flori dhe tufa kartmonedhash tregoheshin se fundmi nga militantët talebanë që bastisnin një vilë gjigante të ish-zëvendës-presidentit të vendit Amrullah Saleh. Në pamjet...

Lajme të tjera

Web TV