Certifikohet kompania e parë për regjistrimin e pagesave pa para në dorë të faturave elektronike që do përdoret nga Bankat dhe Institucionet financiare

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në faqen e Tatimeve është publikuar në datën 14 Maj 2021 certifikimi i BNT Electronics: “Prodhuesi i zgjidhjes software-ike për regjistrimin e pagesave pa para në dorë të faturave elektronike”.

Ky certifikim i hap rrugën Bankave dhe Institucioneve te ndryshme financiare që të përdorin platformën e DPT të mbështetur në Ligjin e ri te Fiskalizimit për transmetimin në kohë reale të transaksioneve.

Sipas informacioneve që vijnë nga Tatimet procesi i marrjes së kësaj license ishte i vështirë dhe kërkonte angazhim të grupit të zhvilluesve të kompanisë të licensuar por edhe të grupit të certifikimit.

Bankat dhe Institucionet financiare janë të detyruara të zbatojnë në një kohë të caktuar implementimin e këtij sistemi.


Të fundit

Certifikohet kompania e parë për regjistrimin e pagesave pa para në dorë të faturave elektronike që do përdoret nga Bankat dhe Institucionet financiare

Në faqen e Tatimeve është publikuar në datën 14 Maj 2021 certifikimi i BNT Electronics: “Prodhuesi i zgjidhjes software-ike...

U kap me 123 mijë paund në fugon, jepet masa e sigurisë për shoferin

Gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Olsi Sefollin, drejtuesin e fugonit që u kap me 123 mijë paund në portin...

Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Hapet Kapshtica/ Greqia lejon punëtorët sezonalë, ja kushtet për të kaluar

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë. Stacioni i Policisë Kufitare Kapshticë: Autoritetet e Policisë Greke, në vijim të masave të marra nga qeveria greke mbi...

Ekzekutimi i 38-vjeçarit në Vlorë/ Viktima i armatosur, policia shoqëron 17 persona

Të tjera detaje dalin në dritë nga vrasja e 38-vjeçarit Delon Troqe në Vlorë. Krimi ndodhi rreth orës 21:50, në lagjen “Pavarësia”, pranë servisit...

Lajme të tjera

Web TV