I dha titullin Atletikos, Suarez shpërthen në lot: Barcelona nuk më vlerësoi, Messi…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Luis Suarez i ka dhënë titullin kampion Atletiko Mardidit, teksa me golat e tij gjatë gjithë sezonit, por më shumë me dy golat në dy ndeshjet e fundit ku përmbysi rezultatin, është  padyshim lojtari më i mirë i sezonit për skuadrën e Simeones.

Pas ndeshjes, sulmuesi uruguaian e kishte të pamundur t’i mbante lotët, teksa u ul në fushë, dhe me telefonin në dorë, qante si një fëmijë. Moment emocionues ky, duke ditur edhe sesi lojtari mbërriti te Atletiko në fillim të sezonit. Te Barcelona e nënvlerësuan Suarezin dhe i kërkuan largimin, duke i thënë se nuk ishte në planet e klubit.

Për këtë  ka  folur edhe sulmuesi pas ndeshjes, ku është shprehur: “Ishte një sezon i vështirë, për mënyrën sesi nuk më vlerësuan te Barcelona dhe te Atletiko më hapën derën. Shumë njerëz vuajtën për mua. Më së shumti vuajtën gruaja dhe fëmijët e mi. Atletiko kishte një sezon shumë të vështirë. Mesi do jetë i lumtur për mua, sepse ne jemi miq.”


Të fundit

I dha titullin Atletikos, Suarez shpërthen në lot: Barcelona nuk më vlerësoi, Messi…

Luis Suarez i ka dhënë titullin kampion Atletiko Mardidit, teksa me golat e tij gjatë gjithë sezonit, por më...

Anxhela Peristeri performon e dyta/ Shkëlqen në finalen e “Eurovizion 2021” dhe falënderon në shqip

Anxhela Peristeri ka perfomuar e dyta në finalen e madhe të “Eurovision Song Contest 2021” me këngën “Karma”. Festivali më i madh i këngës, në...

Gruaja i drejtoi gishtin e mesit, shoferi zbret nga makina dhe i qëllon për vdekje fëmijën 6-vjeçar

Opinioni publik në SHBA është shokuar nga ajo që ka ndodhur një mbrëmje më parë, në Los Angeles. Siç raportojnë mediat e huaja, një shofer...

“Të q* robt m ej…”/ Plas sherri mes vajzave në Tiranë, shtyjnë dhe godasin njëra-tjetrën

Një sherr mes dy vajzave është regjistruar së fundmi në Tiranë. Siç shihet edhe në video , dy vajzat kapen me fjalë e më pas...

Tronditëse/ 14-vjeçarja ia dorëzon foshnjën e porsalindur një gruaje në restorant dhe largohet (Video)

Tronditëse mund të cilësohet ajo që ka ndodhur në SHBA. Një vajzë 14-vjeçe është paraqitur në një restorant të New Jersey-t, me një foshnjë...

Lajme të tjera

Web TV