“Largimi i Bashës garanton shanse të barabarta”/ Ibsen Elezi dorëzon kandidaturën për kreun e PD-së

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ibsen Elezi, ka dorëzuar në PD formularin e kandidimit për kryetar.

Në një komunikim për mediat, Elezi tha se vetëm dorëheqja e Lulzim Bashës garanton shanse të barabarta.

“Shancet e barabarta do të thotë që Basha të mos jetë më në PD”, tha Elezi.

Më tej ai kërkoi që gara të jetë transparente dhe Partia Demokratike meriton të ketë një përfaqësues dinjitoz.

“Nëse do të shoh një kandidat me pikëpamje të djathta do të jem ndjekësi i tij, Duke qenë se nuk pashë asnjë kandidat me pikëpamje të tilla vendosa të kandidoj vetë. Është e drejta themelore e çdo anëtari të kandidojë dhe ky është parimi i transparencës, brenda partisë.

Kjo vlen për të gjithë strukturën e PD. Unë dua t’i kujtoj drejtuesve të strukturave që të kenë kujdes dhe të administrohet një proces zgjedhor ku vota të jetë e paprekshme. Në kushtet kur sot jemi në një betejë me Edi Rama për vjedhjen e votave, nuk besoj që këtë shembull duhet ta japë edhe PD”, tha ai.


Të fundit

“Largimi i Bashës garanton shanse të barabarta”/ Ibsen Elezi dorëzon kandidaturën për kreun e PD-së

Ibsen Elezi, ka dorëzuar në PD formularin e kandidimit për kryetar. Në një komunikim për mediat, Elezi tha se vetëm...

Aktori shqiptar trafikon kokainë, “e tradhton” kamera e makinës

Sokol Ajazi, 36 vjeç kishte instaluar një kamerë në makinë për të filmuar çdo aksident të mundshëm, por pikërisht kjo kamer e mori në...

Shkëndija elektrike shkrumbon shtëpinë në Berat

Një shkëndijë elektrike ka përfunduar me djegien e një banese të komunitetit rom në Berat. Nga rënia e zjarrit është djegur totalisht banesa e...

Vrasja e Tauland Beqiraj, lihet në burg Skerdian Gabrani

Gjykata e Vlorës ka caktuar masën ‘arrest me burg’ për 36-vjeçarin Skerdian Gabrani, i cili akuzohet se është bashkëpunëtor për vrasjen e Tauland Beqirajt....

Akuzohet për ngacmim seksual të të miturës në Berat, 55-vjeçari lihet në arrest shtëpie

55-vjeçari A. Çela,i akuzuar për ngacmim seksual të një 13-vjeçareje,ka mbërritur mesditën e sotme në Gjykatën e Shkallës së Parë Berat,për tu njohur me...

Lajme të tjera

Web TV