Manastirliu publikon videon: Vijojnë ndërhyrjet për vendosjen e lenteve falas në spitalet publike

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka publikuar një video me dëshmitë e të moshuarve që kanë kryer ndërhyrjet në sy falas dhe sipas të gjitha standardeve në spitalet publike.

“Me dëshmitë e të moshuarve për lentet falas, një shërbim i shtrirë tashmë jo vetëm në Tiranë, por edhe në spitale rajonale, ju uroj një fundjavë të qetë”, shkruan Manastriliu.

Duke falenderuar stafet mjekësore, në video e publikuar të moshuarit shprehen se kanë kryer ndërhyrjet falas.

Mbi 2000 qytetarë kanë përfituar çdo vit nga vendosja e lentës falas në spitalet publike në Tiranë, Durrës, Elbasan, Fier dhe Vlorë nga paketa e kataraktës.


Të fundit

Manastirliu publikon videon: Vijojnë ndërhyrjet për vendosjen e lenteve falas në spitalet publike

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka publikuar një video me dëshmitë e të moshuarve që kanë...

Policia arreston dy shqiptarët në Selanik: Sekuestrohen 1 400 rrënje kanabisi

Policia greke ka arrestuar dy shqiptarë në zonën e Kilkisës në veri të Selanikut në Greqi duke sekuestruar edhe një sasi të madhe rrënjësh...

I dënuar me mbi 10 vite burg në Itali, arrestohet “skifteri” 37-vjeçar me dy emra në Tiranë

Arsen Daci është vënë në pranga nga policia, ku po kërkohej pë llogarië shtetit Italian. 37-vjeçari Flakton Daci, banues në Tiranë, i cili kerkohej...

“Largimi i Bashës garanton shanse të barabarta”/ Ibsen Elezi dorëzon kandidaturën për kreun e PD-së

Ibsen Elezi, ka dorëzuar në PD formularin e kandidimit për kryetar. Në një komunikim për mediat, Elezi tha se vetëm dorëheqja e Lulzim Bashës garanton...

Aktori shqiptar trafikon kokainë, “e tradhton” kamera e makinës

Sokol Ajazi, 36 vjeç kishte instaluar një kamerë në makinë për të filmuar çdo aksident të mundshëm, por pikërisht kjo kamer e mori në...

Lajme të tjera

Web TV