Policia arreston dy shqiptarët në Selanik: Sekuestrohen 1 400 rrënje kanabisi (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia greke ka arrestuar dy shqiptarë në zonën e Kilkisës në veri të Selanikut në Greqi duke sekuestruar edhe një sasi të madhe rrënjësh kanabisi si edhe armë.

Mediat greke bëjnë me dije se fillimisht policia ka shkuar për kontroll në një zonë ku kishte informacione se kultivohej kanabis sativa. Gjatë kontrolleve policia ka sekuestruar rreth 1 400 rrënjë kanavis sativa 1 metër të gjata secila; një automatik si edhe një pistoletë.

Mësohet se shqiptarët i kishin fshehur shumë mirë armët duke bërë që policia të mund t’i gjente vetëm duke përdorur qentë e specializuar për kërkim-zbulim armatimesh.


Të fundit

E rëndë/ Automjeti përplas për vdekje këmbësorin në Burrel

Një aksident me vdekje ka ndodhur në Burrel ku një këmbësor ka humbur jetën pasi u përplas nga një...

“Mbresëlënëse”/ Rama publikon videon nga stërvitja e “Defender Europe 21”

Kryeministri Edi Rama, ka ndarë në rrjetin social “Facebook” momente të stërvitjes ushtarake “Defender Europe 21”. Me anë të kësaj stërvitje Rama thotë se trupat...

Manastirliu publikon videon: Vijojnë ndërhyrjet për vendosjen e lenteve falas në spitalet publike

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka publikuar një video me dëshmitë e të moshuarve që kanë kryer ndërhyrjet në sy falas...

Policia arreston dy shqiptarët në Selanik: Sekuestrohen 1 400 rrënje kanabisi (Video)

Policia greke ka arrestuar dy shqiptarë në zonën e Kilkisës në veri të Selanikut në Greqi duke sekuestruar edhe një sasi të madhe rrënjësh...

I dënuar me mbi 10 vite burg në Itali, arrestohet “skifteri” 37-vjeçar me dy emra në Tiranë

Arsen Daci është vënë në pranga nga policia, ku po kërkohej pë llogarië shtetit Italian. 37-vjeçari Flakton Daci, banues në Tiranë, i cili kerkohej...

Lajme të tjera

Web TV