Tirana ka filluar të gjallërohet nga turistët, ogur i mirë për sezonin veror

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas një dimri me kufizime, Tirana ka filluar më në fund të gjallërohet. Përmirësimi i kushteve të motit ka sjellë shumë turistë në kryeqytet.

Lokalet dhe restorantet e shumta janë të hapura dhe frekuentohen masivisht. Pas vaksinimit të një pjese të madhe të popullsisë, duket që njerëzit po e harrojnë Covid-in dhe po shijojnë “lirinë”.

Me ndryshimet që po pëson dita-ditës dhe mundësive të shumta për argëtim, Tirana po kthehet gjithnjë e më shumë në një destinacion turistik për qytetarë, sidomos nga vendet fqinje.


Të fundit

Tirana ka filluar të gjallërohet nga turistët, ogur i mirë për sezonin veror

Pas një dimri me kufizime, Tirana ka filluar më në fund të gjallërohet. Përmirësimi i kushteve të motit ka...

Zgjedhjet për kreun e PD-së, tërhiqet nga gara një prej kandidatëve (Emri)

Lisandër Hoxha është tërhequr nga gara për kreun e PD-së. REAGIMI Te dashur miq, ju falenderoj perzemersisht per mesazhet dhe urimet tuaja inkurajuese pas daljes ne...

Mbrëmë u vra Delon Troqe/ Në 4 muaj u ekzekutuan 4 persona në Vlorë, të gjithë të dënuar më parë

Vlora është tronditur sërish dje nga breshëritë e kallashnikovit! Në mes të qytetit një tjetër të riu iu mor jeta nga plumbat. Delon Troqe,...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje, arrestohet në Rinas 50-vjeçari nga Egjipti

Një tjetër person me rrezikshmëri të lartë shoqërore i shpallur në kërkim ndërkombëtar vihet në pranga nga strukturat e Policisë së Shtetit. Si rezultat i...

Vidhnin me dhunë në Durrës e qytete të tjera, arrestohen 3 persona dhe shpallen në kërkim 3 të tjerë

Tre persona janë arrestuar dhe tre të tjerë janë shpallur në kërkim ditën e sotme në Durrës, të akuzuar si autorë të disa vjedhjeve...

Lajme të tjera

Web TV