Vidhnin me dhunë në Durrës e qytete të tjera, arrestohen 3 persona dhe shpallen në kërkim 3 të tjerë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tre persona janë arrestuar dhe tre të tjerë janë shpallur në kërkim ditën e sotme në Durrës, të akuzuar si autorë të disa vjedhjeve me dhunë në këtë qytet, por edhe në qytete të tjera. Bëhet me dije se kanë rënë në prangat e policisë Enkeled Hoxha, Alma Kllogjeri dhe Genti Gjoci, ky i fundit organizatori i grupit.

Ndërkohë janë shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasve S. H. (alias E. L.), 31 vjeç; A. T., 33 vjeç; A. Rr., 27 vjeç dhe A. S., 35 vjeç.

Procedimi penal në ngarkim të tyre ka nisur pasi, më datë 07.02.2021, në orët e para të mëngjesit dyshohet se të maskuar kanë vjedhur me dhunë një biznes në zonën industriale të qytetit të Durrësit.

Po ashtu dyshohet se ata janë autorë të vjedhjes edhe të disa magazinave dhe bizneseve në qytetin e Durrësit dhe qytete të tjera.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme, ndërsa po punohet për kapjen dhe vënien para përgjegjësisë të të gjithë autorëve të implikuar.


Të fundit

Vidhnin me dhunë në Durrës e qytete të tjera, arrestohen 3 persona dhe shpallen në kërkim 3 të tjerë

Tre persona janë arrestuar dhe tre të tjerë janë shpallur në kërkim ditën e sotme në Durrës, të akuzuar...

Rama e nis ditën duke dhënë jep një lajm të mirë

22 Maji është dita Ndërkombëtare e Biodiversitetit. Në një postim në Facebook, kryeministri Edi Rama shkruan se dallëndyshja Krahëzezë e Detit sapo e ka...

Edhe Ilir Meta ‘luftë’ SHBA-ve, reagon për shpalljen e Berishës ‘non grata’

Pas Sali Berishës, edhe Presidenti aktual i vendit ka sulmuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Postimi i plotë Të dashur qytetarë shqiptarë dhe bashkëkombas kudo në...

Arrestohet këngëtari Aleksandër Gjoka, zbulohet arsyeja

Këngëtari i njohur Aleksandër Gjoka është arrestuar nga policia, pasi është kapur duke drejtuar makinën në gjendje të dehur. 62-vjeçari është ndaluar në një nga...

Certifikohet kompania e parë për regjistrimin e pagesave pa para në dorë të faturave elektronike që do përdoret nga Bankat dhe Institucionet financiare

Në faqen e Tatimeve është publikuar në datën 14 Maj 2021 certifikimi i BNT Electronics: “Prodhuesi i zgjidhjes software-ike për regjistrimin e pagesave pa...

Lajme të tjera

Web TV