“Defender Europe 2021” zbarkon në Tiranë, ceremonia bën bashkë Metën, Ramën dhe ambasadoren amerikane

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Forcat e NATO-s të cilët ndodhen në Shqipëri në kuadër të stërvitjes së armatosur “Defeder Europe 21”, kanë zbarkuar këtë të diel në Sheshin “Nënë Tereza”.

Kjo bëhet për qytetarët shqiptarë, në mënyrë që të kenë mundësi të ndjekin nga afër autoblindat, mjetet ushtarake, por edhe të bisedojnë disa çaste me ushtarët vendas e të huaj.

Në kuadër të këtij zhvillimi, në sheshin “Nënë Tereza” u zhvillua një ceremoni, ku të pranishëm ishin kryeministri Edi Rama dhe Presidenti i Republikës Ilir Meta.

Kujtojmë se edhe ditën e pritjes, në portin e Durrësit, dy krerët e shtetit u bënë bashkë, por, në lidhjen direkte në “Facebook”, në momentin që Presidenti Meta mori fjalën Presidente, kryeministri Rama, e ndërpreu transmetimin dhe e përfundoi para kohe takimin.


Të fundit

“Defender Europe 2021” zbarkon në Tiranë, ceremonia bën bashkë Metën, Ramën dhe ambasadoren amerikane

Forcat e NATO-s të cilët ndodhen në Shqipëri në kuadër të stërvitjes së armatosur “Defeder Europe 21”, kanë zbarkuar...

Berisha ‘non grata’ në SHBA, Soreca: Vendim i qeverisë amerikane, ne e respektojmë

Ambasadori i BE-së Lugi Soreca nuk ka dashur të komentojë vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit për ish-kryeministrin Sali Berisha, i cili u shpall...

U gjet i vdekur në Elbasan/ Viktima me damarë të prerë, ja vendi ku ishte hedhur

Është ende i paidentifikuar viktima që u gjet në mes të rrugës në një nga lagjet e njohura të Elbasanit. Raportohet se nga këqyrja...

Balla, Klosi dhe Soreca me biçikletë në Stëblevë

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla bashkë me ministrin Blendi Klosi të shoqëruar nga ambasadori i BE Luigi Soreca kanë përshkuar...

Përfaqësoi Zvicrën në Eurovision/ Gjon Muharremaj feston me simbolin e shqiponjës

Gjon Muharremaj, konkurrenti i Zvicrës në Eurovision i cili është me origjinë shqiptare ka zgjedhuur një formë mjaft të veçantë për të festuar në...

Lajme të tjera

Web TV