Manastirliu: Më shumë se 3600 fëmijë të lindur jashtë vendit kanë përfituar bonusin e bebes

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Më shumë se 3600 fëmijë të lindur jashtë vendit kanë përfituar bonusin e bebes si ata në Shqipëri. Kështu ka bërë me dije ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu e cila tha se ata kanë përfituar bonusin njësoj si çdo fëmijë që ka lindur në spitalet publike dhe jopublike në vend.

“Më shumë se 3600 fëmijë të lindur jashtë vendit, por të regjistruar në vendin amë gjatë këtij viti, kanë përfituar bonusin e bebes, 40,000 , 80,000 dhe 120,000 lekë të reja, njëlloj si çdo i fëmijë që ka lindur në spitalet publike ose jopublike në vend”, u shpreh Manastirliu.


Të fundit

Manastirliu: Më shumë se 3600 fëmijë të lindur jashtë vendit kanë përfituar bonusin e bebes

Më shumë se 3600 fëmijë të lindur jashtë vendit kanë përfituar bonusin e bebes si ata në Shqipëri. Kështu...

11-vjeçari vret veten me armën e shërbimit të babait polic

Një djalë 11-vjeçar në Itali ka qëlluar veten me armën e shërbimit të të atit që punonte si karabinier. Si pasojë e plumbit që...

Anxhela Peristeri reagon pasi u rendit e 21 në Eurovizion: Është çdo gjë politike

Këngëtarja Anxhela Peristeri ka reaguar pasi u rendit e 21 në Eurovizion. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, këngëtarja u bën të...

Ibsen Elezi sulmon Agron Shehajn: Nuk ka kostum politik për të drejtuar PD-në

Ibsen Elezi, i cili ka shpallur kandidaturën për kryetar të Partisë Demokratike, ka deklaruar se kjo garë duhej të kishte më shumë barazi dhe...

“Shkëlqimi i engjëjve”, veshjet më spektakolare të Eurovision 2021 (Foto)

Në qytetin e Roterdamit u zhvillua këtë të Shtunë festivali i madh i muzikës Evropiane. Edicioni i 65-të i Eurovision pati shfaqje madhështore, si...

Lajme të tjera

Web TV