“Shkëlqimi i engjëjve”, veshjet më spektakolare të Eurovision 2021 (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në qytetin e Roterdamit u zhvillua këtë të Shtunë festivali i madh i muzikës Evropiane. Edicioni i 65-të i Eurovision pati shfaqje madhështore, si dhe një shfaqje të çuditshme, si dhe veshjeve të sofistikuara të stilistëve.

Shkëlqimi ka qenë protagonist në mbrëmjen në të cilën Italia është shpallur si fituesja e re e konkursit të këngës. Më e vlerësuara në rrjetet sociale ka qenë padyshim ajo e këngëtares nga Malta, Destiny, si dhe e Natalia Gordienko, nga Moldavia.

Argjendi, ngjyra e preferuar e garuesve për të ndriçuar në skenën e Eurovisionit, ka pushtuar edhe një herë garën e udhëhequr nga Elena Tsaginou, nga Qipro dhe Eden Alene, e cila gjithashtu ka arritur ta bëjë performancën e saj virale falë modelit të saj kurioz dhe ekscentrik të pendës.

Një tjetër nga elementët më të spikatur për sa i përket stilimit kanë qenë pendët që, ashtu si në stilin e rrugës, postulohen si trendi i shkëlqyeshëm i vitit.

Por përtej aplikacioneve kristalore dhe zinxhirëve metalikë që lëvizën në muzikë, garuesit e tjerë zgjodhën të trondisnin publikun me kostume të pabesueshme. Ky është rasti i Tix, këngëtarit nga Norvegjia i cili ka veshur krahë të mëdha engjëjsh për të kënduar në konkursin e 65-të të këngës Eurovision.


Të fundit

Ibsen Elezi sulmon Agron Shehajn: Nuk ka kostum politik për të drejtuar PD-në

Ibsen Elezi, i cili ka shpallur kandidaturën për kryetar të Partisë Demokratike, ka deklaruar se kjo garë duhej të...

“Shkëlqimi i engjëjve”, veshjet më spektakolare të Eurovision 2021 (Foto)

Në qytetin e Roterdamit u zhvillua këtë të Shtunë festivali i madh i muzikës Evropiane. Edicioni i 65-të i Eurovision pati shfaqje madhështore, si...

Tifozi 14-vjeçar i Atletico Madrid vdes në festimet e kampionatit

Një i mitur nën 14 vjeçar, i cili po festonte fitoren e Atletico de Madrid, ka vdekur në një ngjarje tragjike mbrëmë. Ai po...

Nudo në mes të sheshit ‘Skënderbej’, qytetarja proteston kundër abuzimeve seksuale

Në Tiranë po zhvillohet një marshim protestë kundër abuzimit seksual, pas abuzimit me 15-vjeçares në Mirditë nga 5 djem. Një qytetare ka protestuar në sheshin...

Të kërkuar e të dënuar në Shqipëri, kapen në Itali, Londër e Slloveni tre shqiptarët

Tre persona të kërkuar nga autoritetet dhe drejtësia shqiptare janë arrestuar në tre shtete dhe janë ekstraduar në Shqipëri. Si rezultat i bashkëpunimit mes...

Lajme të tjera

Web TV