Armë dhe kanabis, në pranga 18-vjeçari shqiptar në Itali

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 18-vjeçar shqiptar, ka rënë në prangat e policisë italiane pasi akuzohet për armë mbajtje pa leje si dhe për drogë.

Mësohet se shqiptari i arrestuar është identifikuar me inicialet T.C ndërsa është kapur nga karabinierët pas dyshimeve se ai merrej me punë të paligjshme. Pas një kontrolloi në banesën e tij u gjetën një karabinë me numër serial të fshirë dhe municione luftarake. Po ashtu u gjetën edhe një sasi e vogël kanabisi si dhe shirita ngjitës që shërbenin për të paketuar kanabisin.

I akuzuari u gjykua menjëherë dhe u mor për të negociuar një dënim me dy vjet burg dhe një gjobë prej 3,000 euro me përfitimin e lirimit me kusht. Pasi u përball me akuzën ai u la i lirë dhe do të paguajë gjobën.


Të fundit

Armë dhe kanabis, në pranga 18-vjeçari shqiptar në Itali

Një 18-vjeçar shqiptar, ka rënë në prangat e policisë italiane pasi akuzohet për armë mbajtje pa leje si dhe...

Shpallja “non grata” e Berishës/ Reagon Aishe Haklaj: Ne i kemi parë me sy dhe i kemi prekur me dorë krimet shteterore të tij

Aishe Haklaj, motra e vëllezërve Haklaj në Tropojë, ka reaguar pas vendimit të DASH për shpalljen “non grata” të Sali Berishës. Duke mos e fshehur...

Yuri Kim: Personat LGBTQI+ duhet të jenë të lirë të ushtrojnë të drejtat e tyre njerëzore

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim gjatë nështë shprehur se për t’i dhënë fund urrejtjes, diskriminimit dhe dhunës ndaj njerëzve LGBTQI + dhe komuniteteve...

Covid në Shqipëri/ Shënohet shifra më e ulët e infektimeve që nga prilli i kaluar

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2020 testime, 94 të shëruar, 6 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit Ministria e...

Balluku inspekton investimin në nënstacionin elektrik të Hoxharës: Eliminon përmbytjet dhe i përgjigjet zhvillimit ekonomik të zonës

Një investim i rëndësishëm prej rreth 1.6 milionë eurosh është kryer në Nënstacionin elektrik të Hoxharës në rrethin e Fierit si dhe për rikonstruksionin...

Lajme të tjera

Web TV