“BNT Electronics”, risia në pagesën e faturave elektronike

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në faqen e Tatimeve është publikuar në datën 14 Maj 2021 certifikimi i BNT Electronics: “Prodhuesi i zgjidhjes software-ike për regjistrimin e pagesave pa para në dorë të faturave elektronike”. Ky certifikim i hap rrugën Bankave dhe Institucioneve te ndryshme financiare që të përdorin platformën e DPT të mbështetur në Ligjin e ri te Fiskalizimit për transmetimin në kohë reale të transaksioneve. Sipas informacioneve që vijnë nga Tatimet, procesi i marrjes së kësaj license ishte i vështirë dhe kërkonte angazhim të grupit të zhvilluesve të kompanisë të licensuar por edhe të grupit të certifikimit. Bankat dhe Institucionet financiare janë të detyruara të zbatojnë në një kohë të caktuar implementimin e këtij sistemi.

 


Të fundit

Mësohet arsyeja pse kryeministri Rama nuk është në Kuvend, ndërpritet seanca

Ka filluar seanca plenare maratonë në Kuvendin në Shqipëri, por deputetët e opozitës refuzojnë të flasin pasi në sallë...

Rama s’është i pranishëm në seancë, Basha refuzon të flasë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka refuzuar të shfrytëzojë kohën e tij për të folur në Kuvend, për shkak të mungesës së kryeministrit Edi...

79-vjetori i Konferencës së Pezës/ Veliaj: Kjo ditë përkon me votimin e qeverisë, si një besëlidhje e re për t’i shërbyer të gjithëve njësoj

Sot Tirana përkujtoi 79 vjetorin e Konferencës së Pezës, një nga ngjarjet më të rëndësishme për bashkimin e shqiptarëve kundër pushtuesve nazi-fashistë gjatë Luftës...

Nis Conference League/ Kampionati më i ri i i UEFA do mbyllet në Air Albania në maj 2022

Sot ngre siparin kompeticioni më i ri i UEFA, Conference League që do të mbyllë rrugëtimin e gjatë të sezonit të parë në Air...

Shpërthen bombola e gazit në Devoll, përfshihet nga flakët banesa e të moshuarit

Një banesë në fshatin Cangonj në Devoll këtë pasdite është përfshirë nga flakët. Shkak është bërë shpërthimi i një bombole gazi. Nga informacionet paraprake mësohet...

Lajme të tjera

Web TV