I dënuar më parë në Itali, Gjykata e Elbasanit dënon me 5 vite burg pjesëtari i një grupi kriminal

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan ka pranuar kërkesën e Prokurorisë Elbasan duke deklaruar fajtor dhe duke e dënuar me 5 vite Elton Kilën, i akuzuar për veprën penale “Pastrimi i produkteve te veprës penale”.

Elton Kila u dënua me 5 vjet burgim, pas përfitimit të uljes se dënimit për shkak të gjykimit të shkurtuar dhe sekuestrim të disa pasurive në emër të tij dhe familjarëve. Elton Kila është dënuar në Itali vite më parë për lëndë narkotike, vendim i njohur edhe në Shqipëri. Këtu është hetuar për “Pastrim të produkteve të veprës penale” që lidhet me dënimin në shtetin italian.

Elton Kila alias Kastriot Kile është një emër i njohur në Elbasan. Ai është arrestuar më parë edhe pasi ka dhunuar në zyrën e tij, kryeinspektorin shëndetësor, Hektor Musaraj.


Të fundit

I dënuar më parë në Itali, Gjykata e Elbasanit dënon me 5 vite burg pjesëtari i një grupi kriminal

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan ka pranuar kërkesën e Prokurorisë Elbasan duke deklaruar fajtor dhe duke e dënuar me...

Rama inspekton procesin e punimeve të rindërtimit në Manzë: Do të ndërtohen 224 apartamente

Edhe Manza është një tjetër kantier i hapur ku punimet vijojnë me ritme të larta në mënyrë që të gjithë banorët e goditur nga...

U tha se humbi jetën nga infeksioni në dhëmballë, zbulohen detaje tronditëse nga vdekja e 23-vjeçares në Tiranë

Evgjeni Baxho, 23-vjeç humbi jetën pak ditë më parë në Tiranë, ku u tha se gjeti vdekjen nga një infeksion në dhëmballë. Por detaje tronditëse...

U konfliktua me pronarin e një lokali, 16-vjeçari nxorri armën dhe qëlloi drejt lokalit

Policia e Korçës ka dhënë detaje lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot paradite në Moravë të Korçës, por që fatmirësisht përfundoi pa...

Manastirliu: Spitali i Ri Memorial i Fierit do të hapet të enjten

Gjate vizitës me stafin e përbashkët mjekësor shqiptaro-turk në Spitalin e Ri Memorial të Fierit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu tha...

Lajme të tjera

Web TV