Mutacioni indian në Shqipëri? Vdes 50-vjeçari nga Cerriku me simptoma të ngjashme

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 50-vjeçar nga Cerriku ka ndërruar jetë pak ditë më parë prej koronavirusit. 50-vjeçari ishte kthyer pak ditë më parë me avion në Shqipëri dhe tranzitin e kishte bërë nga Athina.

Ajo që përbën shqetësim për rastin në fjalë lidhet me simptomat e të sëmurit, të cilat sipas burimeve zyrtare për abcnews.al nga Drejtoria e Shëndetit Publik të Elbasanit ishin të ngjashme me ato të mutacionit indian të koronavirusit, i cili njihet për agresivitetin  e tij.

Mësohet se pasi është konstatuar ky rast, një monstër e marrë nga 50-vjeçari është dërguar jashtë për të konfirmuar nëse kemi të bëjmë apo jo me versionin indian të koronavirusit, i cili ka shkaktuar deri më tani rreth 300 000 të vdekur.


Të fundit

GJKKO kthen në SPAK dosjen e ish-gjyqtarit të Kushtetueses, Fatos Lulo

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit nuk ka pranuar kërkesën e SPAK për të kaluar për gjykim çështjen e ish...

VAR-i në Superiore/ Kalohet prova, a do vijojë deri në fund?

Sistemi VAR i përdorur për herë të parë në vendin tonë ka dhënë efektet pozitive që në javën e parë të ndeshjes së futbollit...

Ushtria franceze eliminon udhëheqësin e ISIS në Sahara

Franca ka thënë se ushtria e saj e ka vrarë udhëheqësin e grupit ekstremist Shteti Islamik në Sahara. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron tha se...

Kur bien daullet nuk dëgjohet melodia e flautit

Nga Dritan Shano Basha e Berisha po i bien daulleve, tashmë çdo ditë e më fort. Ndoshta, lëkurën e këtyre daulleve që dëgjohen sot e...

Të gjithë në këmbë, Kuvendi mban 1 minutë heshtje për mjekët që humbën jetën nga COVID

Është mbyllur me një minutë heshtje faza e parë e seancës maratonë plenare. Në fund të kësaj faze, ku kryeministri Edi Rama prezantoi programin qeverisës...

Lajme të tjera

Web TV