Pas disa orësh ndjekje nga deti dhe toka, ja kush janë trafikantët e drogës që u arrestuan në Karaburun

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tre persona kanë përfunduar në prangat e policisë, pasi po tentonin që të trafikonin 577 kilogramë lëndë narkotike kanabis drejt shtetit fqinj, Itali. Personat në fjalë u ndaluan në Karaburun dhe janë: Mandi Begaj, 43 vjeç Engjellush Mukaj, 34 vjeç, Herman Mucaj, 27 vjeç.

Policia e Vlorës ka njoftuar se ata u ndoqën për disa orë nga deti dhe nga toka, por nuk ia dolën t’i shpëtonin prangave të policisë.

Nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë po vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të tentativës për trafikim të lëndës narkotike, identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë ngjarje. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Operacioni i koduar “Karaburuni” u finalizua nga Shërbimet e DVP Vlorë, në bashkëpunim me Delta Forcë, Guardia di Finanza, Policinë Kufitare Vlorë dhe QNOD.


Të fundit

Nuk duan të identifikohen si mashkull apo femër, DASH lëshon për herë të parë pasaportën ‘X’

Departamenti Amerikan i Shtetit ka lëshuar pasaportën e parë amerikane ku shënohet gjinia ‘X’, duke iu referuar personave të...

Policia rrethoi shtëpinë e tij, zbulohet nga erdhi kërcënimi me jetë për Albin Kurtin

Policia e Kosovës ka përforcuar sigurinë e Kryeministrit Albin Kurti në banesë pas një kërcënimi të marrë në rrjetet sociale. Sipas mediave në Kosovë, vendimi...

“Dëgjova një krismë”, zbardhet dëshmia e Shefit të Krimeve: Çfarë iu kërkoi Saimir Hoxha të rinjve para se të vritej

Emisioni “Në shënjestër” zbardh të plotë dëshminë e shefit të krimeve në Komisariatin e Lezhës, Leonard Palushi, dhënë pas vrasjes së kolegut të tij,...

Befasi në Torino, Juventus pëson një humbje historike nga Sassuolo!

Rezultat befasues në javën e 10-të të Serisë A. Juventus është mundur 2-1 në shtëpi kundër Sassuolo-s, që ka marrë fitoren e parë në historinë...

Kërcënohet Albin Kurti, forca të shumta sigurie pranë shtëpisë së tij

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është kërcënuar dhe si masë e kujdesit forca të sigurisë janë shtuar pranë shtëpisë së tij. Kështu ka konfirmuar për...

Lajme të tjera

Web TV