Protestoi nudo te Sheshi Skëndërbej/ Habit vajza që u zhvesh në mes të sheshit: S’e ka fajin shteti, e kemi ne!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dje në sheshin “Skënderbej” një vajzë e cila kishte dalë të protestonte kundër dhunës dhe abuzimeve seksuale i habiti të gjithë, pasi protestoi në një mënyrë krejt ndryshe. Ajo ishte nudo, e pa mbuluar dhe me pankarta në dorë.

Vajza ishte larg turmës së protestuesve, dhe në pankartën e saj flitej për edukimin e fëmijëve, gjë që ndikon edhe në uljen e numrit të përdhunimeve.

Ajo tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, ndërsa sot ka folur në rrjetin e saj në Instagra, me anë të një videoje. Vajza e pranon që është gjykuar së tepërmi, por thotë se nuk ka bërë asgjë pse t’i vijë turp, madje është krenare që dha mesazhin që ajo vetë donte të përçonte.

“Unë nuk isha në protestë. Unë isha te “Sheshi Skënderbej” në të njëjtin orar, po unë nuk protestoj. Kujt t’i protestoj? Kujt t’i kërkoj të drejtat e mia, sidomos ishte një moment që filloi të ndikonte te unë, kur filluan njerëzit të thoshin ‘liri, demokraci’. Ç’a thua? Po i kërkon shtetit llogari, pse ne nuk kemi qëne të aftë të edukojmë fëmijët tanë. Sot jemi të gjithë përgjegjës për çdo përdhunim që ndodh, për çdo ngacmim që ndodh. Ne nuk i kemi edukuar fëmijët tanë. Boll u përpoqëm të gjejmë fajtorin aty ku nuk është. Ne e kemi fajin për gabimet e meshkujve, e fëmijëve tanë. Ne e kemi fajin”, thotë ndër të tjera vajza.


Të fundit

Protestoi nudo te Sheshi Skëndërbej/ Habit vajza që u zhvesh në mes të sheshit: S’e ka fajin shteti, e kemi ne!

Dje në sheshin “Skënderbej” një vajzë e cila kishte dalë të protestonte kundër dhunës dhe abuzimeve seksuale i habiti...

I vetmi që i mbijetoi rrëzimit të teleferikut në Itali, 5-vjeçarin e shpëtoi përqafimi i të atit

Një djalë pesëvjeçar ka pyetur “ku është mami im” pasi prindërit e tij, vëllai më i vogël dhe stërgjyshërit iu vranë nga rrëzimi i...

Bëri simbolin e shqiponjës në “Eurovision”, serbët sulmojnë Gjon Muharremajn

Gjon Muharremaj, i njohur me emrin e artit Gjon’s Tears, përfaqësonte Zvicrën në këtë edicion të “Eurovision”, ku arriti që të zinte vendin e...

Çmenduri në Durrës/ 44 vjeçari lëvizte me kallashnikov poshtë xhupit nëpër qytet, arrestohet nga policia (Emri)

Një 44 vjeçar është arrestuar nga policia në qytetin e Durrësit pasi lëvizte i armatosur me kallashnikov. Bëhet me dije se Alban Ramadani e mbante...

“Ruhuni nga Covid dhe nga virozat, vaksinohuni”/ Tritan Kalo: Jemi në kilometrat e fundit të daljes nga tuneli

Doktori i njohur Tritan Kalo përmes një mesazhi në rrjetet sociale shprehet se jemi pranë mposhtjes së Covid në Shqipëri. “Të gjithë së bashku me...

Lajme të tjera

Web TV