Gjobitet deputeti, po lëvizte pa maskë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti është gjobitur nga policia, pasi ka shëtitur pas maskë në sheshin kryesor të Prishtinës.

Lajmin për gjobitjen e ka bërë publike vetë deputeti Haliti me anë të një postimi në rrjetet sociale.

“Sot, derisa po kaloja në sheshin “Nënë Tereza” në Prishtinë, kisha harruar të vendosë maskën, dhe si rrjedhojë mora një gjobë nga Policia e Kosovës. I ftoj të gjithë qytetarët që, në mbrojtje të shëndetit të tyre dhe të tjerëve, të bëjnë kujdes dhe mos të lëvizin pa maska mbrojtëse”, shkruan deputeti i opozitës, Haliti.

Ndërsa mësohet se gjoba për këtë shkelje është në masën e 35 eurove.


Të fundit

Gjobitet deputeti, po lëvizte pa maskë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti është gjobitur nga policia, pasi ka shëtitur pas maskë në sheshin...

Të këput shpirtin, e gjithë bota po flet për këtë foto

Disa fotografi tronditëse janë shkrepur sot nga bregu i Libisë në Zuwara. Trupa të pajetë fëmijësh janë nxjerrë në breg pas fundosjes së një...

Yuri Kim vizitë në kopshtin e fëmijëve në Kukës: Të sigurt dhe të shëndetshëm

Në vizitën e parë të saj në Kukës ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka vizituar kopshtin nr.1 në qytet, i cili është...

Kush do të jetë prezantuesja e Big Brother VIP? Reagon Arbana Osmani, bën deklaratën e fortë

Sapo u mësua lajmi se së shpejti do të nisë ‘Big Brother Vip’, menjëherë mediat nisën të lakonin disa emra prezantuesesh të njohura, të...

Bashkia e Tiranës nis riparimin e 288 pallateve të dëmtuara lehtë nga tërmeti

Pallatet që kanë pësuar dëme të lehta nga tërmeti i 26 Nëntorit 2019 në kryeqytet po riparohen nga Bashkia e Tiranës. Aktualisht, në të...

Lajme të tjera

Web TV