Greqia zgjat masat kufizuese në kufirin me Shqipërinë deri në këtë datë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasada greke në Tiranë njoftoi se masat kufizuese për lëvizjen e qytetarëve shqiptarë në drejtim të Greqisë do të mbeten të pandryshuara deri më 31 maj.

Kufiri qëndron i mbyllur për muaj me radhë, me ndryshimin e vetëm që këto ditë u hap pika kufitare të Kapshticës me orar të kufizuar ku lejohet hyrja në Greqi vetëm e punëtorëve sezonalë.

Ndërkohë e hapur me numër të limituar deri në 750 vetë në ditë ngelet vetëm Kakavija, teksa pritet të shihet se çfarë do të ndodhë në qershor me këto masa kufizuese.


Të fundit

Greqia zgjat masat kufizuese në kufirin me Shqipërinë deri në këtë datë

Ambasada greke në Tiranë njoftoi se masat kufizuese për lëvizjen e qytetarëve shqiptarë në drejtim të Greqisë do të...

Shpërthen e shkrumbohet nga flakët anija, ka të lënduar (VIDEO)

Një anije, e cila po udhëtonte nga India për në Sri Lanka, ka shpërthyer. Mediat e huaja shkruajnë se ajo mbante në bord, plot 20...

Ndryshojnë pyetjet e maturës, nuk do të jenë vetëm me alternativa

Testet e maturës shtetërore janë hartuar nga specialistët e qendrës së shërbimeve arsimore dhe janë gati që rreth 34 mijë maturantë t’i zhvillojnë ato...

Brenda dhomave brutale të torturave të Lukashenkos, ku protestuesit rrihen derisa të vdesin

Gazetari Roman Protasevich dyshohet se është torturuar pasi u rrëmbye gjatë një fluturimi mbi Ryanair mbi hapësirën ajrore Bjelloruse të dielën. Vetë 26-vjeçari kishte...

Manastirliu në Elbasan: Pediatria e re, një investim i shumëpritur për të gjithë rajonin

Ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndjekur nga afër investimet në pediatrinë e Elbasanit. Ajo çfarë do t’i shtohet këtij spitali është një pavion...

Lajme të tjera

Web TV